MODA allmagazine

ÇANTA TAVRIN HANGİSİ?

Bize çanta tavrını söyle, biz de sana çevrene ne mesaj verdiğini anlatalım!

Favori çantanı ne kadar ağır olursa olsun -ya da ne kadar hafif- hep aynı şekilde mi taşıyorsun? Bu sorunun cevabını bizde biliyoruz aslında; Evet! Hiçbir şey tesadüf değil, çanta seçiminden sonra onu nasıl taşıdığın da kişiliğin ve ruh halin hakkında çevrene bir şeyler anlatıyor. Aynı diğer beden hareketleri gibi, peki senin çanta tavrın kime ne mesaj veriyor?1-d

 

1.    Tavır: Çanta Çapraz ve Önde

Bunun anlamı huysuzsunuz! Şaka yapıyorum tabii; bu tavır aksesuar sevdiğinizin bir kanıtı. Ama yine de biraz alıngan ve utangaç insanların bu tavra büründüğü biliniyor. Korkmayın, arada bir çantayı arkaya atabilirsiniz.

2-d

 


2.
    Tavır: Çanta Çapraz ve Arkada

Şehir savaşçısı! Bu tavır bağımsızlık ve korkusuzluk mesajı veriyor. Kendine güven ve hızlı yaşamı da beraberinde fısıldıyor. Ama yine de korkutmamanız gerekenlerin yanında dikkatli olun derim.

 

 

3.    Tavır: Çanta Kolda3-d

Statü ve fiziksel görünümlere önem veren insanlar genellikle bu tavra bürünür. Bu algıyı negatif almanıza hiç gerek yok. Aynı zamanda pratikliğe gerek olmayan ve sakin bir hayat yaşadığınız mesajını da veren tavır, “Arkamda gördüğünüz şoförüm, poşetlerimi taşıyor,” diyor.

4-d

 

 

4.    Tavır: Çanta Açık ve Yanda

Bu tavır çevrene ne kadar pratik olduğunu anlatıyor. Olası bir hırsızlığa karşı umursamaz tavrını değil yani! “Her an her şeye hazırlıklıyım,” mesajı veren bu tavırlara ufak bir tavsiye; kalabalıklara karışmayın.

 

 

5.    Tavır: Çanta Elde5-d

Bazı çantalar formları gereği yalnız elde taşınabiliyor. Fakat büyük bir çantayı elinizde taşıyor ve hafifçe yana yatarak yürüyorsanız bu çalışkanlığınızı ve çok işiniz olduğu mesajını veriyor.