MODA Dilruba Karaköse

BOYUNUZU UZUN GÖSTERECEK 9 ÖNERİ

Boyunuz kısa olsa da uzun görünmek sandığınızdan daha kolay.

Her ne kadar moda dünyasında uzun boylu kadınların hükmü geçse de, maalesef hepimiz bu konuda şanslı doğmuyoruz. Genetik faktörlerin kendini en etkin şekilde gösterdiği boy konusu, bazı durumlarda can sıkıcı olabilse de bununla yaşamayı öğrenmek ve buna göre hareket etmek çok da zor değil. Victoria Beckham, Rooney Mara ve Scarlett Johansson gibi isimlerin de kısa boylu olduğunu hesaba katarsak bir kaç tüyoyla doğru giyinmek mümkün. Bizleri daha uzun gösterebilecek önerilere hep beraber göz atalım;

1. Birden fazla renkle boyunuzu kesmemek için baştan aşağı tek renk giyinirseniz, olduğunuzdan daha uzun görünmeniz mümkün.

2. Özellikle midi ve kalem etek giymek istediğiniz zamanlarda yüksel bel tercih ederseniz vücudunuzun orta kısmının olduğundan daha uzun göründüğü bir yanılsama yaratabilirsiniz.

3. Rooney Mara’nın yaptığı gibi kollarınızı mümkün olduğunca açıkta bırakmak daha uzun görünmenizi sağlayabilir.

4. Bacaklarınızı uzun gösterebilmek için başvuracağınız yollardan biri de nude tonlarda ayakkabılar giymek. Özellikle topuklu ayakkabılarınızı bu tonlarda seçmeniz size istediğiniz mutlaka verecek.

5. Yaz yavaş yavaş yaklaşırken crop top’lara biraz yer açma vakti. Yüksek bel etek veya pantolonlarla birlikte giyeceğiniz crop top, boyunuzun kısa olmasını göz ardı ederek sizi uzun gösterecek.

6. Büyük beden ya da bol kıyafetler sizin daha da kısa görünmenize neden olacağından üzerinize tam oturan şeyler giymeniz de fayda var. Eğer yine de bol elbiseler giymek istiyorsanız bel kısmının tam oturduğundan emin olun.

7. Büyük boy çantalar yerine Kate Bosworth gibi küçük, kutu gibi çantalar tercih ederseniz, boyunuzu daha uzun gösterebilirsiniz.

8. Diz boyundaki botlar maalesef bacak boyunuzu kestiği için bunları tercih etmemekte fayda var. Bunların yerine bilekte biten botlara yer açmak gerek.

9. Scarlet Johansson’ın kısa saçlarına bir bakın. Boyu kısa olmasına rağmen güzel yıldızı çok daha uzun göstermiyor mu? Sizde onun gibi boynunuzu daha uzun gösterecek saç kesimlerine başvurabilirsiniz. Eğer kesmeye cesaret edemiyorsanız şık bir topuz yardımcı olacak.

 

HAZIRLAYAN DİLRUBA KARAKÖSE