AKSESUAR Yunus Başaran

BASELWORLD’ÜN 7 YILDIZI

Bu yıl 22-27 Mart arası saat dünyası ve aşıkları için oldukça hareketli geçti. Sektörün gözde markaları, en güvendikleri parçalarını tüm ihtişamıyla İsviçre'nin Basel kentinde sergileme şansı buldular.

Önde gelen saat ve mücevher markalarının yanı sıra değerli taşlar konusunda uzmanlaşmış markalar da dahil olmak üzere 45 ülkeden yaklaşık 2.100 katılımcıdan oluşan Baselworld 2018’in bu yılki katılımcı sayısı 94.000’den fazlaydı. Gelin bu fuarın yıldız 7 markası ve aşık olduğumuz modeline yakından göz atalım.

Rolex GMT-Master II

Rolex’in GMT-Master II’nin bu yeni versiyonu, kırmızı-mavi seramik ile Oyster çeliği, Everose altını ve Osyter çeliği ve sadece Everose altını olmak üzere 3 çeşit halinde satışa çıkıyor. Sık sık seyahat edenler için özel olarak tasarlanmış saat aynı anda iki farklı saat dilimini gösterme özelliğine sahip.

 

Seiko Presage SJE073

Seiko’nun Presage ailesinin en zarif üyesi olarak adlandırabileceğimiz SJE073’ün kadranı ilk bakışta dikkatimizi çekiyor. Kar tanesi desenini andıran kadran saatin zarafetine zarafet katıyor.

 

Omega Seamaster Diver 300M

Omega’nın klasikleşmiş Seamaster 300M saatlerinin ikonik ve hayranlarının tutkuyla bağlı olduğu tasarım dilinin güncellenmiş versiyonu olan Seamaster Diver 300M’nin içinde kullanılan manyetik olmayan parçalar ve silikon yay sayesinde manyetik alanlara karşı yüksek dayanıklılık göstererek zaman kaybını neredeyse sıfıra indiriyor.

 

Bulgari Octo Finissimo Tourbillion Automatic

Mekanik saatlerin zirve noktası olarak bilinir Tourbillion saatler. Bulgari’nin Octo Finissimo Tourbillion Automatic modeliyle yaptığı gövde gösterisi ise şanına yaraşır cinstendi. Bu model oldukça özel olarak adlandırıldı. 3 kategoride de iddialı olan Octo Finissimo Tourbillion Automatic, Dünya’nın en ince otomatik Tourbillion’u, Dünya’nın en ince Tourbillion’u ve de Dünya’nın en ince otomatik saati ünvanlarını elinde bulunduruyor.

 

TAG Heuer Carrera Chronograph GMT

Jack Heuer, 1962 yılında markanın başına geçtiğinde lanse edilen ilk saat olma özelliğini taşıyan Carrera’nın bu modelinin 45 mm genişliğindeki paslanmaz çelik kasası sadece 15 mm kalınlığında. Carrera Chronograph GMT, siyah ve mavi çerçevesiyle ise karakteristik görünüşüne sportmen bir hava katıyor.

 

Dolce&Gabbana DG7 Steel – Stone

Zaire’ye özgü yeşil bir taş olan bakır karbonat hidroksit mineralini barından Dolce&Gabbana DG7 saat ailesinin yeşil üyesi, kulislerde en çok konuşulan parça. Ailenin diğer üyelerine de göz atmalısınız.

 

Rado True Thinline

Zarif olduğu kadar da teknolojik bir ürün ne kadar küçük olabilir. Rado’nun Baselworld 2018 kapsamında tanıttığı True Thinline koleksiyonunun yeni renkleri canlı olmaları, ultra ince seramik yapısıyla dikkat çekiyor. Sade tasarımı ile derin mavi, cool gri, çikolata kahve ve İngiliz yarış yeşili olmak üzere 4 farklı renginin bütünleşmesi, saatin cazibesini arttırıyor.

YAZI YUNUS BAŞARAN