MODA Ezgi Şuekinci

9 PARÇA İLE BAHAR GARDIROBU

Bahar sezonu için kapsül gardırop rehberiniz hazır!

Dört mevsime de hakim olan bir ülkede yaşadığımız için gardırobumuzu sürekli yenileme ya da mevsime uygun hale getirme gayretine giriyoruz. Özellikle alışveriş yapmayı sevenlerin ceplerini tehdit eden bu durumu, aşılması zor sanıyorsanız yanıldığınızı söylemek isteriz. Çünkü akıllıca hazırlayacağınız bir kapsül gardırop, sizi hem şık yapabilir hem de cebinizle aranızı sıcak tutmanıza olanak sağlayabilir. Maddi sarsıntılardan çok uzaklarda, joker parçalarla oluşturacağınız gardırobunuzla, bahar şıklığını yakalabilir ve kendi otoritenizi kurabilirsiniz. Peki o parçalar hangileri? İşte cevap!

Trençkot

Kışı atlatmış olmanız kesinlikle üşümeyeceğiniz anlamına gelmiyor değil mi? O halde karakter sahibi, şık bir trençkot edinseniz şahane olur.

Vintage Çiçekler

Baharın simgeleyen çiçekleri üzerinizde taşımak konusunda biraz daha cesaretli olmanızı öneriyoruz. Çünkü bu sizi hem geçmiş yıllara doğru bir yolculuğa çıkaracak hem de kendinizi vintage hissetmenize vesile olacak.

Topuklular

Bahar gardırobunuzu oluştururken eksik etmemeniz gereken en önemli şeylerden biri de kesinlikle topuklu ayakkabılar. Tercihinizi canlı renklerden yana kullanmak koşuluyla, istediğiniz modele dolabınızda yer verebilirsiniz.

Kemerler

Yüksek bel pantolonların samimi arkadaşı kemerleri, bahar aylarında görmeyi çok seviyoruz. Zira onları trençkotların ya da gömleklerin üzerine iliştirirseniz, hayalini kurduğunuz şık görünüme kavuşabilirsiniz.

Jeanler

Jean olmadan bir bahar düşünülebilir mi? Biz de öyle düşünmüştük.

Sneaker’lar

Kalın ve yüksek tabanlı sneaker’ları giymenin tam sırası. Kendinizi konforlu ve stil sahibi hissetmek istiyorsanız bu furyaya katılmanızı şiddetle öneririz.

Kalem Etekler

Ne demiştik? Hepimiz vintage’ı çok seviyoruz. O halde 1950’lerden miras kalan yüksek bel ve kalem etekler gardıroplarda yerini alsın!

Baharlık Ekose Ceketler

Kış aylarının müdavimi ekoseleri, baharda da tercih edebilirsiniz. Midi eteklerin, elbiselerin ya da jean’lerin üzerine çok yakışacağına neredeyse eminiz.

Puantiyeler

Önceki yazılarımızda, puantiyelerin sezon trendleri arasında olduğunu söylemiştik. O halde moda dışı kalmıyoruz ve puantiye desenli parçalardan birkaç tane ediniyoruz.

YAZI EZGİ ŞUEKİNCİ