MODA Debora Zakuto

DİZİLERİN STİL STARLARI

Hepimizin sıkı takip ettiği diziler elbet var. Karakterleri sadece rolleriyle değil, bazen kıyafetleri için bile çok seviyoruz. En sevdiğimiz dizilerden en iyi giyinen beş karakteri seçtik. Hazırlayan: Polen Müge Korkmaz

house of cards claire underwood

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

En şık First Lady Claire Underwood

House of Cards dizisiyle gönlümüze taht kuran güçlü kadın Claire Underwood. Çoğu kadının ilham kaynağı olabilecek nitelikte. Robin Wright tarafından canlandırılan karakter Amerika Başkanı Francis Underwood’un ta kendisis. First Lady olmak kolay değil tabii, insanı biraz sertleştirebilir. Claire Underwood’un güçlü karakterinin yanında gardırobuna da bayılıyoruz. Dizi de Robin Wright’ın stilistliğini Kemal Harris üstleniyor.

jessica pearson suit

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Güçlü ama Narin Patron Jessica Pearson

Suits dizisiyle hayatımıza giren başarılı avukat Jessica Pearce, güçlü ve başarılı karakterinin yanında her zaman bir kadının zarifliğini de üzerinde bulunduruyor. Dizi de hem avukat hem de sadece Harvard mezunlarının çalıştığı Pearson Hardman isimli avukatlık şirketinin patronluğunu üstleniyor. Gina Torres, Jessica Pearson karakterinin üstesinden başarıyla gelirken, kıyafetleri de zarifliğini ve güçlü bir kadını yansıtıyor. Gina Torres’ın stilistliğini Jolie Andreatta yapıyor.

This image released by Showtime shows Lizzy Caplan as Virginia Johnson in "Masters of Sex." Caplan was nominated for an Emmy Award for best actress in a drama series on, Thursday July 10, 2014. The 66th Primetime Emmy Awards will be presented Aug. 25 at the Nokia Theatre in Los Angeles. (AP PHoto/Showtime, Michael Desmond)

Virginia Johnson Geri Döndü

Masters of Sex dizisini izlemeyen var mı? Cevabınız evet ise hemen başlayız deriz. Thomas Maier’ın 2009’da yayınladığı Masters of Sex: The Life and Times of William Masters and Virginia Johnson, the Couple Who Taught America How to Love adlı eserinden uyarlanan bir dizi. 1957 ile 1990 yılları arasında seks üzerine bilimsel araştırmalar yapan Dr. William Masters ile Virginia Johnson’ın başından geçen olayları konu ediniyor. Elizabeth Anne Caplan (Lizzy Caplan) dizide Virginia Johnson’ı oynuyor. Dönemin kıyafetleri ise tek kelimeyle muhteşem! Ane Crabtree tarafından 60’lar ruhu oldukça iyi stilize ediliyor!

mad men christina hendricks

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

60’lardan Hoş Bir Esinti Joan P. Holloway

Christina Hendricks tarafından canlandırılan Mad Men karakteri. 60’lı yıllarda altın çağını yaşayan reklamcılık sektörünü ele alan dizinin stil kadınlarından. 60’ların ruhunu tam anlamıyla kostümlerden yakalayabiliyoruz. Janie Bryant tarafından tasarlanan kostümlerde en iyi kim giyiniyor seçmek gerçekten oldukça zor. En iyisi mi izlemiyorsanız diziye başlayın, karar verin!

Gloria Delgado-Pritchett

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Seksi Olmak Gloria Delgado-Pritchett Demek

Komedisiz olur mu? Son zamanların en çok izlenen komedi dizilerinden biri olan Modern Family’de canlandırdığı karakteriyle Sofía Vergara hepimizi oldukça neşelendiriyor. Stili ise oldukça seksi! Dar, dikkat çeken ve tutkulu kıyafetlerden yana tercihini yapıyor. Dizi de Pritchett’in stilistliğini Alix Friedberg üstleniyor. Alix Friedberg 2010-2011 yıllarında en iyi kostüm ödülü için aday gösterilmişti.