MODA Yunus Başaran

2017 İLKBAHAR/YAZ’IN 5 SLOGAN TRENDİ

Sloganlar hayatımızın bir parçası oldu, modanın bir parçası neden olmasınlar ki?

Duygularımızı en iyi ifade etme şekillerini arıyoruz. Emojilerin hayatımıza girmesinin en büyük sebebi de bu zaten. Ancak ifade zenginliği için sloganlar daha çok işe yarıyor diyebiliriz. Kısa ve öz cümleler çok şey anlatıyorlar. Moda dünyası da slogan varlığını sevmiş olacak ki geçtiğimiz yıl ve hala yapılmakta olan birçok sunumda etkilerini görüyoruz. Dior’un feminizm etkilerini gördüğümüz 2017 İlkbahar/Yaz defilesinde daha da bir görünür olan slogan etkisi artık her yerde. Sizler için slogan içeren 5 ürünü listeledik.

 

1. Celiné

Celiné’in bu parçaları ilk kez 2014 İlkbahar-Yaz sunumunda karşımıza çıkmıştı. Akımın öncülerinden sayılır. “Love”, “Life” kelimeleri en çok kullanılanlardan.


2. Michael Kors – Dior

Dior’un feminizm sloganlarına yer verdiği 2017 İlkbahar/Yaz defilesi şu sıralar tüm dünyanın gündeminde. Özellikle de Women’s March’ın ardından bu tişörte olan ilgi gün geçtikçe artıyor. Michael Kors’un “Love” baskılı süveterleri ise oversize olmasıyla gözümüze çarpıyor.


3. River Island – Nasty Gal

River Island’ın bu tablet çantası uygun fiyatı ile dikkat çekiyor. Nasty Gal clutch’ı ise “yetişkinler için” anlamına gelen “Parental Advisory” uyarısı sevenler için oldukça cazip.


4. Custom Rebels

Custom Rebels’in bu deri ceketleri, asi bir markanın nasıl olur sorusunucevaplıyor. Aykırı tasarımlarıyla dikkat çeken markada gördüğümüz gibi klasik deri ceketin sloganlı verisyonlarına bu sezon daha çok karşımıza gelecek belli ki.


5. Kate Spade

Kate Spade’in tasarımları genelde tatlı ama kötü kızlar için diye tabir edilir. Pembe seven kötü kızlara uygun bir telefon kılıfı karşımızda.