MODA allmagazine

10 SORUDA GAMZE SARAÇOĞLU

Tasarımcı Gamze Saraçoğlu'nun şu anki ruh hali, gardırobuna en son eklediği parçalar, en sevdiği kahve çeşidi ve daha fazlası...

Gamze%20Sara%c3%a7o%c4%9flu-2

Geçtiğimiz yıl moda dünyasındaki 10.yılını kutlayan Gamze Saraçoğlu’nun her parmağında bir marifet var. Genç tasarımcı kendi markasının yanı sıra Mudo ve İnci için koleksiyon hazırlıyor.

Yeni sezonda gardırobunuza eklediğiniz ilk üç parça? Bu sezon gardırobuma Celine patchwork Cabas çanta, Mudo düşük omuzlu beyaz tunik ve Saint Laurent parka ekledim.”

Favori kumaş ve renkleriniz neler? “Dökümlü doğal kumaşları çok seviyorum. Dökümlü ipek crepleri, taşlanmış ipekleri koleksiyonlarımda sık sık kullanıyorum.”

Kostümlerini en beğendiğiniz dönem? “1940’lar Amerika.”

Kostümlerini en beğendiğiniz film? “The Grand Budapest.”

Gardırobunuzun en vazgeçilmez parçaları neler? “Saint Laurent smokin takım, beyaz spor ayakkabılarım, Mudo koton gömleklerim ve trikolarım, Eres çamaşırlarım, ince stiletto’larım ve Falke çoraplarım.”

Şansınız olsa tasarımınızı giymesini istediğiniz Hollywood yıldızı var mı? “Jennifer Connelly ve Michelle Williams’ın üzerinde tasarımlarımı görmek isterim.”

all-magazine-gamze-saracoğlu-10soruda

Şu anki ruh haliniz nedir? “Genelde ruh halim pozitif yöndedir. Son birkaç aydır sağlık sebebiyle biraz yoruldum, zorlandım ama genelde pozitif tarafta olmayı seçiyorum.”

Güne nasıl başlarsınız? “Sıcak bir duş sonrasında manzara eşliğinde bir fincan Ristretto.”

Tüm gün yanınızdan ayırmadığınız olmazsa olmazlarınız? “Smythson ajandam, cep telefonum, carmex dudak kremim.”

Kendinizi nasıl şımartırsınız? “Çok şanslıyım etrafımda harika insanlar var. Bu güzel kalabalıktan hep keyif alıyorum. Bazen de yalnız kalmak iyi geliyor. Günde mutlaka bir saat kadar kendime zaman ayırıyorum. Bu süre zarfında telefondan uzak durmayı tercih ediyorum. Evde yeni aldığım bir pikabım var, özenle aldığım plakları dinleyip, kitap okumak ve vanilyalı çay içmek şu sıralar kendimi şımartma ritüelimin bir parçası.”