TV Yunus Başaran

YAŞAMAYANLAR İÇİN GERİ SAYIM

Elçin Sangu ve Kerem Bursin'in yer aldığı ilk yerli vampir dizimiz “Yaşamayanlar”ın fragmanı yayınlandı.

Birkaç ev kadının entrikasal hayatı, ülkemizin doğusunda yaşayan bir ağa ve istenmeyen eşi, ailesinin zoruyla evlendirilen bir kadın ya da eşinin maço erkek tavırlarından asla sıkılmayan kadın ve eşiyle olan asla sıkılmadığımız (!) dialogları… Türk TV tarihini birkaç örnekle özetlediysek ana konumuza geçebiliriz.

İnternet televizyonculuğu rekabeti getiriyor. Ve haliyle rekabet de başarıyı. Televizyon kanalları, klişe olgulardan uzaklaşmak zorunda olduklarını, Netflix, Blu TV ve Puhu TV gibi platformlar sayesinde idrak etmiş durumdalar.

Ve o gün geldi çattı. Tüm bu yapım listelerinde gördüğümüz bir yapım tüm dikkatleri o platforma çevirmemizi sağladı. Kerem Bursin’in ve Elçin Sangu’nun başrollerinde yer aldığı, projenin ilk tanıtımında, klasik aşk hikayelerinden uzak olması ve asla yapamayacağımızı düşündüğümüz bir kategoride olması bizi çok heyecanlandırmıştı.

Fanstastik türünde hayat bulan, Elçin Sangu ve Kerem Bursin gibi iki yıldızın yer aldığı ilk yerli vampir dizisi “Yaşamayanlar”ın fragmanı yayınlandı. Ayrıca Selma Ergeç, Birkan Sokullu gibi genç ve ünlü oyuncuların yer aldığı dizinin 1. bölüm fragmanı, bizlere kaliteli bir yapım çıkacağının sinyallerini veriyor.

YAZI YUNUS BAŞARAN