KÜLTÜR Ilgaz Gökırmaklı

5 MADDEYLE TEDxİSTANBUL

1 Nisan’da “Dream/Hayal Et” konseptiyle gerçekleşecek olan TEDxIstanbul’dan detaylar.

Türkiye’nin en büyük konferanslarından biri olan TEDxIstanbul, yeni teması “Dream/Hayal Et” ile 1 Nisan’da TED Talks tutkunları ile bir araya geliyor. Dikkat çeken detayları listeledik.

1. Technology, Entertainment ve Design sözcüklerinin baş harflerinden oluşan TED son yılların en etkin bilgi alışveriş platformu haline gelmiş durumda.

2. Dünya çapında şimdiye kadar 4 milyarın üzerinde izlenme rakamına ulaşan TED konferanslarının lisansıyla İstanbul’da gerçekleşen TEDxIstanbul bu sene Zorlu PSM’de konuklarını ağırlayacak.

 

 

3.Bugünümüz nasıl olursa olsun istediğimiz gelecek hayallerimizle kurulur diyen TEDxIstanbul sekizinci yılını kutluyor. Etkinliğin bu yılki teması ise oldukça iddialı: Dream/ Hayal Et.

4. Gazeteci ve televizyoncu Aslı Şafak, hocaların hocası Mimar Doğan Kuban, şarkı yazarı Harun Tekin, fotoğrafçı Mehmet Turgut, CNN Türk anchor Nevşin Mengü ve mutfağın neşesi Refika Birgül, bu yılın konuklara ilham verecek hayalciler arasında.

5. Konuşmacılarla birebir sohbet etme imkanı da sağlayan konferans 2 seanstan oluşacak ve birbirinden iddialı konuşmacılarıyla zihinleri açıp ilham vererek yeni başlangıçlara vesile olacak.

 

YAZI ILGAZ GÖKIRMAKLI