SOSYAL MEDYA Yunus Başaran

SNAPCHAT’İN HAYAT KURTARICI 5 HİLESİ

Snapchat hala popüler hala gözde. Uzunca bir süre de böyle olacağa benziyor.

Snapchat’in tahtının her ne kadar sarsıldığını düşünülse de hala orijinal özellikleri barındırmasından ötürü tercih sebebi. Her gün hikaye paylaşan bizler uygulamaya hakim olduğumuzu düşünüyoruz. Ancak birkaç özelliğini hala kullanmayanlarımız, bilmeyenlerimiz de mevcut. Sizler için Snapchat’in çok bilinmeyen, hayat kurtarıcı 5 hilesini sıraladık.


Çok renk kullanımı

Çektiğiniz fotoğrafın üzerine çizim yapmak şu anda bütün platformların bir eklentisi. Ancak Snapchat’te çizim bölümünü açtığınızda sağ üstte görünen çizim paleti siyah ve beyaz renklerini barındırmıyor. Bu renkleri ortaya çıkarmanın küçük bir hilesi var. Renk paletininden seçim yaptıktan sonra parmağınızı hiç kaldırmayıp ekranın sol üstüne ilerlettiğinizde rengin beyaz olduğunu, yine hiç teması kesmeden sol alt köşeye indirdiğinizde de siyah renge ulaşmış olacaksınız. Hadi şaheser yaratalım.

Hikayelerden oynatma listesi oluşturma

Kişi listenizdeki kişilerin sayısı çok ve siz özellikle merak ettiğiniz kişilerin hikayelerini mi merak ediyorsunuz. Hikayeler kısmında gördüğünüz isimlerin yuvarlak profil fotosuna tıkladığınızda mor “Tik” işareti göreceksiniz. Ve altta da play tuşu. Böylelikle istediğiniz kişileri profil fotoğraflarına tıklayarak kendi oynatma listenizi oluşturdunuz. İyi seyirler.

Emojilerin anlamı

Kişiler listesine girdiğinizde bazı isimlerin yanında emojiler görünür. Diş sıkan emoji, gözlüklü emoji, ateş emojisi ya da bebek suratı. Hepsinin bir anlamı var. Örneğin bebek suratı yeni arkadaş olduğunuz kişilerin yanında görünğr. Ancak bunları kişiselleştirebiliyorsunuz. Dişli ikonuna dokunarak ayarlara girin. Yönet ya da manage sekmesine girin. Arkadaş emojileri altındaki listeyi istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

ALL dergisini Snapchat’te takip etmek için ekleyin!

Gece modu

Snapchat az ışıklı ortamlarda hikaye paylaşmanıza olanak sağlıyor. En üst barda hilal şeklindeki ikona tıklarsanız ekranda oluşan değişimi farkedeceksiniz. Eğer hilali görmüyorsanız kameranızı elinizle kapatın. Geldi mi?

Birden fazla filtre

Snapchat diğer platformlardan farklı olarak iki filtre kullanımına izin veriyor. Uygulama içinde iki tür filtre yer alıyor; renk ve durum filtreleri. Fotoğrafınızı çektikten sonra renk filtresini kullandıktan sonra ekrandan temasınızı kesmeden sağa sola kaydırmaya devam edin. Saat, lokasyon özel, özel günler ve hız gibi durum filtrelerini kullanabilirsiniz.

YAZI YUNUS BAŞARAN