SOSYAL MEDYA Dilruba Karaköse

INSTAGRAM’IN EN ÜNLÜ 5 SOKAK FOTOĞRAFÇISI

Moda haftalarının sokak modasını merak ediyorsanız, takip etmeniz gereken 5 Instagram hesabı.

Bir aylık moda haftaları serüveni New York Moda Haftası’nın her zamanki ışıltısı ve süksesiyle başladı. Defileler, bloggerlar, modeller derken takip edilecek ve ilham alınacak çok nokta var. Bunların dışında moda haftasının en merak edilenlerinden biri de sokak modası. Sokak modasını yakından takip etmek istiyorsanız, işte takip etmeniz gereken 5 sokak modası fotoğrafçısı ;

Adam Katz Sinding

448 bin Instagram takipçisiyle Adam Katz, Le 21ème olarak biliniyor. Aynı ismi taşıyan bir blog’a da sahip olan Katz, sokak modası fotoğrafçılığının dışında önemli markalarla da çalışıyor.

Adam Katz Sinding (@le21eme) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

Scott Schuman

“The Sartorialist” isimli 993 bin takipçisiyle Scott Schuman, moda sektöründe satış görevinde yer alırken işinden ayrılıp fotoğrafçılığa başlamış. 2005 yılından beri fotoğraçılığıyla göz önünde olan Schuman, ayrıca “The Sartorialist” isimli bir kitaba da sahip.

Scott Schuman (@thesartorialist) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

Tommy Ton

Model ve tasarımcılarla olan yakın ilişkisiyle de bilinen Tommy Ton, Instagram’da 328 bin takipçiye sahip olmasıyla da dikkatleri üzerine topluyor. Ayrıca “Jak and Jil” adında bir blog’u da var.

Tommy Ton (@tommyton) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

Yvan Rodic

Moda fotoğraçılığında etkili bir isim olan Yvan Rodic 234 bin takipçili ve facehunter olarak da bilinen bir Instagram hesabına sahip. Bunun yanında global trendleri ve kültürleri de yakından takip eden Rodic aynı zamanda bir blog yazarı.

Yvan Rodic (@facehunter) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

Melodie Jeng

Sokak stilini tüm çekiciliğiyle yansıttığı Instagram hesabıyla Melodie Jeng, 18 bin Instagram takipçisiyle, New York Moda Haftası’nın sokak modasını gözler önüne seriyor.

Melodie Jeng (@melodiejeng) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

 

HAZIRLAYAN DİLRUBA KARAKÖSE