SOSYAL MEDYA Debora Zakuto

COFFEE ‘N CLOTHES İLE TANIŞIN!

Coffee ‘N Clothes Instagram hesabıyla şık ve moda kokan kahvelerin sırrı...

Her gün iç içe olduğumuz moda ve günümüzü aydınlatan kahvenin bir araya gelişi hiç bu kadar harika olmamıştı. Instagram’ın yeni fenomenlerinden @coffeenclothes’ un kurucusu Ryan Glick, bu yolculuğun perde arkasını ve merak edilenlere dair sorularımızı cevaplıyor;

Bu fikir nasıl ortaya çıktı?

“Aslında çok doğal bir şekilde gelişti. Modayı seviyorum ve hergün kahve içiyorum. Bu ikili birbirine çok uyum sağladı ve sosyal medya moda ve kahveyi bir araya getirmek için en uygun ortamdı.”

Kahve ve kıyafetleri bir araya getirmeye nasıl karar verdin?

“Bu kombinasyon birbirine oldukça uyumlu ve Instagram için uygun sosyal bir davranış haline geldi. İnsanlar zaten günlük kıyafetlerini ve kahvelerini fotoğraflıyordu. Yani bir araya getirmesi kolaydı.”

Sizce nasıl bu kadar popüler hale geldi?

“Coffee ‘N Clothes popüler çünkü herkesin sevdiği ve estetik olarak bakmaktan hoşlandığı iki şeyden meydana geliyor.”

Çektiğin fotoğrafları düzenlemek için özel bir program kullanıyor musun?

“Yaptığım pek bir şey yok. Sadece biraz photoshop ile düzeltmeyi seviyorum. Az her zaman iyidir.”

Instagram’da güzel fotoğraf çekmenin sırrı nedir?

“Aslında bir sırrı yok. Ama Coffee ‘N Clothes için iyi bir kıyafetin, güzel bir ortamın ve doğru ışığın olması gerekiyor.”

İlhamını canlı tutmak için sık sık seyahat eder misin?

New York’ta yaşıyorum o yüzden hergün bir şeylerden ilham alıyorum. Keşke daha sık seyahat edebilsem ama bunu yapabildiğimi söyleyemem. Umarım bir gün tüm dünyayı dolaşıp kahve tarlalarını gezebilirim. Bu çok ilham verici olurdu.

Kahvelerin üzerindeki marka logolarını nasıl yapıyorsunuz? Favorin hangisi?

“Designer Lattes dediğimiz bir konsept bu. Logolara ek olarak daha fazla ürün yapmaya başlıyoruz. Favorim ise Yeezy logosunun olduğu fotoğraf.”

Instagram için başka projelerin var mı?

Sürekli projeler üzerinde çalışıyorum. “PLUS 1” isimli bir sosyal medya şirketi kurdum. Zamanımın çoğunu bunu geliştirmek için harcıyorum. Henüz çok yeni ama gelecek vaad ediyor.”

 

RÖPORTAJ DİLRUBA KARAKÖSE