SİNEMA Dilruba Karaköse

GÜZEL VE ÇİRKİN’E DAİR BİLİNMEYEN 8 MADDE

Gün saydığımız Güzel ve Çirkin sonunda vizyonda!

Sonunda beklenen oldu ve Beauty and the Beast vizyona girdi. Aylardır merakla takip ettiğimiz film şimdiden odak noktası olmuş durumda ve gişede de süksesini konuşturacağı kesin. Disney masalı olması başlı başına ilgi çekiciyken

 

kadrosuyla da kendine çeken filme dair muhtemelen duymadığınız 8 maddeye göz atmaya ne dersiniz?

1. Filmin ilk versiyonu için prenses Belle karakteri yaratılırken ilham alınan kişi Little Woman filminde yer alan Katharine Hepburn’müş.

2. Beast karakteri için ilk teklif Ryan Gosling’e gitmiş ama bu yıla damga vuran La La Land için bu teklifi geri çevirmiş. Tesadüfe bakın ki Emma Watson’da La La Land için düşünülürken o da Güzel ve Çirkin için bu teklifi reddetmiş.

3. Disney prenseslerinin içinde kahverengi saçlara sahip ilk karakterimiz Belle.

4. Filmde Cogsworth karakterine hayat veren Ian McKellen, filmin 1991 yılındaki animasyon versiyonunda aynı rol için hayır demeyi tercih etmiş.

5. Ewan McGregor’a göre Lumiere karakterini canlandırırken en zorlandığı kısım Fransız aksanını doğru bir şekilde aktarabilmekmiş.

6. Filmin senaristi Stephen Chbosky, Emma Watson ile “The Perks of Being a Wallflower” filminde de beraber çalışmış. İkili birbirini önceden tanıyormuş yani.

7. Emma Roberts, Amanda Seyfried, Lily Collins ve Kristen Stewart prenses Belle olmak için düşünülen isimlerdenmiş. Ama sanıyorum ki Emma Watson çok doğru bir tercih olmuş.

8. John Legend ve Ariana Grande film için bir düet gerçekleştirerek, büyülü filmin bir parçası oldular.

HAZIRLAYAN DİLRUBA KARAKÖSE