SİNEMA Dilruba Karaköse

DISNEY’İN 2017’YE DAMGASINI VURACAK 8 FİLMİ

Disney Pixar önümüzdeki aylarda gösterime girecek en yeni filmlerini özel bir davetle tanıttı.

En az çocuklar kadar yetişkinler de Disney filmlerinin hayranı. O büyülü, maceralarla dolu ve efsanevi dünyanın parçası olmak, bizi olduğumuz dünyadan birazcık dahi olsa uzaklaştırmayı başarıyor. Hal böyle olunca gözümüz yeni çıkacak filmlerde oluyor. Disney ise 2017’de beyaz perdeyle buluşacak filmleri açıklayarak bizleri heyecanlandırdı. İşte Disney’in göz alıcı dünyasından bizlerle buluşacak 8 film…

1- Beauty and the Beast

17 Mart’ta vizyona girecek ve başrollerinde Emma Watson, Ewan McGregor, Emma Thompson ve Luke Evans gibi isimlerin yer aldığı Güzel ve Çirkin, 2017’nin en merakla beklenen filmlerinden biri.

2-Born in China

Bir Disneynature belgeseli olan ve nesli tükenmekte olan leoparların ve pandaların yer aldığı Born in China, Çin’e özgü muhteşem doğa ve doğa güzelliklerine de bir göz atıyor. Vizyon tarihi ise 21 Nisan.

3- Guardians of the Galaxy Volume 2

Devam filmiyle izleyiciyle buluşacak olan Galaksinin Koruyucuları, fantastik dünyasıyla yine bizleri etkisi altına alacak. 5 Mayıs’ta vizyona girecek filmde Chris Pratt, Zoe Saldana, Vin Diesel ve Bradley Cooper başrolde.

4- Pirates of the Caribbean: The Revenge of Salazar

Karayip Korsanları serisinin beşinci filmi olan Karayip Korsanları Salazar’ın İntikamı 26 Mayıs 2017’de vizyona girecek bir Disney filmi. Jack Sparrow rolüyle kendine hayran bırakan Johnny Depp’in yanı sıra, Salazar rolünde ise Javier Bardem’i izleyeceğiz. Orlanda Bloom ise Will Turner olarak geri dönüyor ve heyecanlanmadan edemiyoruz.

5- Cars 3

Serinin üçüncü filmi olan Cars 3, üç boyutlu olarak 16 Haziran’da vizyona girecek. Şimşek McQueen’in yeni arkadaşı Cruz Ramirez ve yeni düşmanı Jackson Storm ile Mater, Sally ve Ramone gibi dostlarıyla Amerika’da katıldıkları yarışın maceraları konu alınıyor.

6Thor: Ragnarok

Marvel dünyasının kahramanı Thor’un üçüncü filminde, kendini tanrılarla savaşın ortasında bulan Thor karakterine yine Chris Hemsworth hayat verecek. Ayrıca Idris Elba, Mark Ruffalo ve Cate Blanchett gibi harika bir kadroya sahip film 3 Kasım 2017’de vizyonda olacak.

7- Coco

22 Kasım’da vizyona girecek olan ve ilhamını “Dia de los Muertos” isimli bir Meksika bayramından alan Coco, Miguel isimli 12 yaşında bir çocuğun maceralarını anlatıyor.

8- Star Wars

Her ne kadar serinin yeni filminin adı belli olmasa da kadrosunda Daisy Ridley, Lupita Nyong’o ve Carrie Fisher’ın kızı Billie Lourd yer alıyor. Çıkış tarihi ise 15 Aralık 2017