SİNEMA Yunus Başaran

COMIC-CON’DAN İNCİLER

1970’de San Diego’da ve New York’ta gerçekleşen bir çizgi-roman festivaliydi Comic-Con. San Diego ayağı en meşhur olanı. Şimdi ise tüm dünyanın yakından takip ettiği popüler oyunların, filmlerin, dizilerin fragmanlarının yada yayın tarihlerinin açıklandığı büyük bir etkinlik halini aldı. Etkinlik popülaritesi hakkında söyleyeceğim şu rakamlar size işin ciddiyeti hakkında fikir versin; 1970 yılındaki ilk fuara 300 […]

San_Diego_Comic_Con_International_logo1970’de San Diego’da ve New York’ta gerçekleşen bir çizgi-roman festivaliydi Comic-Con. San Diego ayağı en meşhur olanı. Şimdi ise tüm dünyanın yakından takip ettiği popüler oyunların, filmlerin, dizilerin fragmanlarının yada yayın tarihlerinin açıklandığı büyük bir etkinlik halini aldı. Etkinlik popülaritesi hakkında söyleyeceğim şu rakamlar size işin ciddiyeti hakkında fikir versin; 1970 yılındaki ilk fuara 300 kişi gelmişken 2007 125.000’e, 2010 yılında ise 400.000 ziyaretçiye ulaştı. Bu yıl dört gözle beklediğimiz birbirinden heyecan verici filmlerin fragmanlarını ilk gördüğümüzde heyecanımız kat be kat arttı. Justice League, Kong: Skull Island, King Arthur: Legend of The Sword, Fantastic Beast and Where To Find Them, Wonder Woman, Doctor Strange şu ana kadar heyecan verici fragmanlardan başlıcalarıydı.

 

Justice League
Marvel’ın en büyük rakibi olan DC Comics’in süper-kahraman filmi… Marvel’ın Avengers’ına rakip olduğu aşikar. Batman, Superman, Wonder Woman, Flash, Cyborg ve Aquaman gibi kahramanların bir takım olarak yer alıyorlar.

King Arthur: Legend of The Sword

Kral Arthur2un ekmeğinden oldukça nemalanan Hollywood, yeni bir filmin sinyallerini vermişti. Ama dişe dokunur bir görsel yayınlanmamıştı ki fuar kapasamında ilk fragman yayınlandı. Sons of Anarchy filminin yıldızı Charlie Hunnam’ı Kral Arthur rolünde izlediğimiz filmin diğerlerinden büyük bir farkı olacağı haberi, sık sık kulislerde konuşulan bir konu.

Fantastic Beast and Where to Find Them

Harry Potter’ın yaratıcısı J.K. Rowling’in oldukça ilgi çeken kitabından, aynı dünyada ama Amerika’da geçen hikayenin sinemaya uyarlanmış hali…

Wonder Woman

Batman v. Superman filminde ilk kez karşımıza çıkan Wonder Woman’ı canlandıran Gal Gadot, güzelliği ile bir çoğumuzu öylesine etkiledi ki bu film için sabırsızlanmamız kaçınılmaz.

Doctor Strange

Marvel Comics’in aynı adlı çizgi romanından uyarlanmış filmin başrolünü son yılların önemli aktörü, gönlümüzün Sherlock Holmes’u Benedict Cumberbatch canlandırıyor. Oldukça sıradışı bir hikayeye sahip olan filmin bekleyeni oldukça fazla.

Kong: Skull Island

King Kong yapımının gişe de uğradığı hayal kırıklığı yeni filmin gelmesine engel değil belli ki. Sevimli dev gorilimiz görsel efekt teknolojisinin geliştiğini kanıtlarcasına Mart 2017’de geleceğini bu güzel fragmanla doğrulamış oldu.