KÜLTÜR allmagazine

ŞEHİRDE NELER OLUYOR?

Sevgili ALL okuyucusu, hafta sonu da dahil koca bir hafta var önümüzde. Birçok farklı etkinlikle dolu dolu bir hafta geçirmeye hazır mısın?

Paco Peña

Flamenco Gitarın efsane ismi Paco Peña Uluslararası İzmir Festivali’nde sahnede olacak. Peña ve Grubu Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nu dolduracak izleyicileri flamenco ile mest edecek.

14 Haziran Salı, 21:30, İzmir Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu

Biletler şuradan

Status Quo

48 yıllık tarihleri boyunca, 43 hit albümleriyle 6000’den fazla canlı performans sergileyen Status Quo, 14 Haziran 2016’da Expo 2016 Antalya Kır Aktivite Alanı’nda gürleyen elektrik setleriyle muhteşem bir konsere imza atacak.

14 Haziran Salı – 22:00, Antalya Expo 2016 Kır Aktivite Alanı

Biletler şuradan

Masterpiece, Venedik

Daha önce hiç resim yapmamış olabilirsiniz, bu size engel olmasın. Taksim Asmalımescit’te bulunan Masterpiece ile keyifli müzikler eşliğinde 3 saat boyunca kendinizi bile şaşırtacak resimler çizebilirsiniz. Neden olmasın?

15 Haziran Çarşamba, 19:00, İstanbul Masterpiece Resim

Biletler şuradan

Ölü Ozanlar Derneği

N.H. Kleinbaum’un romanı, aynı zamanda 1989 yılında filme çekilen, Robin Williams’ın başrolünde olduğu Ölü Ozanlar Derneği şüphesiz okuyan ve filmi izleyen herkesi etkileyen bir eser. Şimdi bu hikayeyi sahnede kanlı canlı izleme şansımız var, hem de Can Gürzap’ın başrolüyle.

16 Haziran Perşembe, 21:15, İstanbul Trump Kültür ve Gösteri Merkezi

Biletler şuradan

Bira Fabrikası

Moda Sahnesi’nde 17 Haziran Cuma günü 2. sezonunun kapanışını yapacak olan Bira Fabrikası, savaşın acımasızlığını en saf haliyle seyirciye gösteren bir tiyatro oyunu. Son şansınız, kaçırmamak sizin elinizde!

17 Haziran Cuma, 20:30, İstanbul Moda Sahnesi

Biletler şuradan

Fabio Florido

Haftanın stresini dans ederek atmaya ne dersiniz? Hem de dans müziğinin öne çıkan isimlerinden biri olan Fabio Florido’nın DJ setiyle. İstanbul gecelerinin uyumak bilmeyen mekanlarından Kloster Cuma gecesi için çağrısını yapıyor; Çok eğlenceli olacak!

17 Haziran Cuma, 23:00, İstanbul Kloster

Detaylar için şuraya

Byzantion Fest #5

Kadıköy Yeldeğirmeni merkezli, kendin yap anlayışını benimseyen vegan kolektif Tight Aggressive ve yaklaşık 20 yıldır bağımsız sahneye aralıksız destek veren Peyote’nin organize ettiği Byzantion Fest #5 bu yıl da Burgazada’da. Alt kültür-bağımsız müzik gruplarını dinleme şansı ile beraber tasarım pazarı ve doğayla iç içe harika bir hafta sonu geçirebilirsiniz.

18 Haziran Cumartesi, 10:00, İstanbul Cennet Bahçesi Burgazada

Detaylar için şuraya

8 - BABAMA - BITTI GITTI
Babama Traş Kiti Atölyesi

Babanıza ya da eşinize el yapımı bir traş seti hazırlamak ister misiniz? Ahşap standı, tek bıçaklı jilet takımı, rengine karar verdiğiniz fırçası, doğal sabunu ve paslanmaz metal sabunluğuyla taşıma kutusuyla babanızın (eşinizin) sabahlarını bir şölene dönüştürecek her şey olacak. Haydi elleri görelim.

18 Haziran Cuma, 14:00, İstanbul Bitti Gitti

Biletler şuradan

9 - BOGAZICI CAZ KOROSU

Boğaziçi Caz Korosu ve Boğaziçi Gençlik Korosu

Özgün ve farklı yapısı ile dikkat çeken Boğaziçi Caz Korosu ve Boğaziçi Gençlik Korosu, şef Masis Aram Gözbek yönetiminde sezonun son konseriyle İzmir’e geliyor, koşabilirsiniz!

18 Haziran Cumartesi, 21:00, İzmir Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu

Biletler şuradan