KÜLTÜR Yunus Başaran

ŞEHİRDE NELER OLUYOR?

Kiss The Frog Haftaya nasıl başladığımız haftanın geri kalanı için bir referans değil midir? Haftanızın mükemmel geçmesi için sizi sakin ve lezzetli bir pazartesi akşamında Boğaz’a çağırıyoruz ve Türkiye’ nin ilk “Sea Food Brasserie”si Kiss The Frog’u şiddetle öneriyoruz. Kiss The Frog, boğazın gizli sosyali! Kurbağanızı prense çevirme sözü veremese de atmosferi ve menüsüyle sizi […]

Kiss The Frog

Haftaya nasıl başladığımız haftanın geri kalanı için bir referans değil midir? Haftanızın mükemmel geçmesi için sizi sakin ve lezzetli bir pazartesi akşamında Boğaz’a çağırıyoruz ve Türkiye’ nin ilk “Sea Food Brasserie”si Kiss The Frog’u şiddetle öneriyoruz. Kiss The Frog, boğazın gizli sosyali! Kurbağanızı prense çevirme sözü veremese de atmosferi ve menüsüyle sizi buralardan alır götürür. Alışılmışın dışında bir konsepte sahip olan mekanda eşsiz boğaz manzarası da cabası. Kiss The Frog Rumeli Hisarı’nda sizleri bekliyor.

 

Harun Tekin & Koray Candemir Şakalı Akustik

13 Eylül 2016 22:00

Dorock XL, İstanbul

Harun Tekin ve Koray Candemir: ikisinin de ses-yorum güzelliğinden bahsetmemize gerek yok diye düşünüyoruz. Bu ikili birlikte bir çok konser vermişti. Bu sefer de Şakalı Akustik adını verdikleri projeleriyle gülmeli eğlenmeli, duygulanıp bağıra bağıra söylemeli bir performansa hazırlanıyorlar. Çok güzel vakit geçirme garantisini biz değil onlar çoktan verdi bile. Tek yapmanız gereken biletiniz için şuraya bir tık yapmak.

 

Shakespeare’in Bütün Eserleri – Hafif Kısaltılmış

14 Eylül 2016 20:30

Ustaların Sahnesi, İstanbul

Bu çılgın Shakespeare komedisi, İngiltere’de West End’de 10 sezonu aşkındır kapalı gişe oynuyor. Türkiye’de ilk kez, hepsi 2013-14 sezonunun en başarılı genç oyuncuları ödüllü oyuncularıyla… Üç ne yaptığını bilmez erkek oyuncu hemen hemen hazırlıksız ve pek bilgileri de olmadan Shakespeare’in bütün eserlerini birden oynayacaklarını iddia ederler; Hamlet, Ophelia, Romeo, Juliet, Jül Sezar, Macbeth, Othello, Desdemona, cadılar, periler derken işler karışır, çılgınlık boyutuna erişiyor. Kahkaha garantili ve ödüllü bu oyunu kaçırmamanızı şiddetle öneriyoruz. Biletler için şöyle alalım.

 

Önder Focan’s Organic Expeditions Feat. Kaan Bıyıkoğlu & Ekin Cengizkan

15 Eylül 2016 Perşembe 21:30

Nardis Jazz Club

Güzel bir akşam yemeği işten sonra kendinizi ödüllendirmek için kusursuz bir yol. Peki bu yoğun günlerde yorulan ruhunuz için bir ziyafete ne dersiniz? Kaliteli müzik ve dingin bir perşembe akşamı geçirmek istiyorsanız mükemmel bir alternatif olacağı kesin. Biletler sizi etkinlik gişesinde bekliyor olacak.

 

Doğu Demirkol

16 Eylül 2016 20:00

BKM Mutfak Sahne, İstanbul

Doğu Demirkol aslında uzun sürelerdir küçük büyük sahnelerde hikayeleriyle bizi güldürüyor. Doğallığı ve tam da bizden biri olmasıylaysa son dönemde yeni stand-up’çılar arasından sıyrılıp hayatımıza daha da dahil olmaya başladı. Biz bu adamı çok sevdik ve çok güldük. Tüm haftanın stresini, yorgunluğunu gülerek atmak için cuma gecenizi Doğu Demirkol’la geçirmeye ne dersiniz? Biletler içinse şuraya alalım.

 

Burn İstanbul Rooftop Festival 20166-burn-rooftop

17 Eylül 2016 16:00

İstanbul Rooftop , İstanbul

Burn İstanbul Rooftop Festival Nuteras, Saigon, Georges Hotel, Nest, Cue ve Backbar’da eşzamanlı olarak gerçekleşecek. Muhteşem İstanbul manzaralarına sahip 6 farklı terasta yapılacak olan festivale ise tek biletle katılıyorsunuz. Pillowtalk, Be Svendsen, Sound Nomaden’in müzikleri ve Stavroz’un canlı performansıyla çok renkli bir gece olacak gibi görünüyor. Festival kapsamında ayrıca Bora Uzer ve Hey Douglas başta olmak üzere onlarca yerli isim de performans sergileyecek. Dahası da var; öğle saatlerinden bir sonraki sabaha kadar sürecek olan bu festival kokteyl workshop, gastronomika workshop, dreamcatcher workshop ve rooftop yoga gibi atölyelerle de her ilgi alanına hitap etmeye hazırlanıyor. Dolu dolu bir cumartesi geçirmek istiyorsanız mutlaka göz atın deriz.

Biletler için buraya alalım.

 

Sessizlikte Diyalog

18 Eylül 2016 12.00 – 19.30

Gayrettepe Metro İstasyonu Diyalog Sergi Alanı, İstanbul

Gayrettepe metro istasyonu bu sefer de bizi özel bir alana kurulmuş bu sergide tamamen sessiz bir ortamda iletişimin sözsüz, sessiz haline davet ediyor. İşitme engelli rehberleriniz ile birlikte empati kurma yeteneğinizin aslında tam da içinizde bir yerlerde saklı olduğunu deneyimlemenize olanak sağlayacak. Özel bölümlerden oluşan bu sergide 60 dakika boyunca yüz ifadeleriniz, vücut diliniz sizin sesiniz olacak. Bir zorluğun aslında kendinizi keşfetmedeki mükemmel etkisine inanamayacaksınız. Mutlaka deneyimlenmesi gerekenler listenize Sessizlikte Diyalog’u mutlaka ekleyin diyoruz. Biletlerinizi ise burdan alabilirsiniz.