KÜLTÜR allmagazine

ŞEHİRDE NELER OLUYOR?

Önümüzde yepeni bir hafta ve bir sürü güzel etkinlik var. Hiçbirinden geri kalmayın diye her günün en iyi etkinliklerini senin için seçtik.

Bütün Çılgınlar Sever Beni

05 Eylül 2016 20:30 UNIQ Açıkhava Sahnesi, İstanbul

Kontrolden çıkmış bir kıskançlığın etrafında şekillenen hikayede, Mert Fırat ile Öznur Serçeler evli bir çifti, Volkan Yosunlu ise kendini bu evliliğin içinde bulan yakın arkadaşı canlandırmakta. İzlerken doğallıklarına hayran kalacağınız bu ekip, Moda Sahnesi yerine Maslak’ta. Uzak diyip gidemeyenler artık bir bahaneniz kalmadı.

Biletler için buraya bir tık.

Gaggenau ile Boğaz’da Sinema Keyfi “Cafe Society”

06 Eylül 2016 21:00 Sait Halim Paşa Yalısı, İstanbul

Cafe Society vizyona girmeden çok önce meraklılarını heyecanlandırmaya başlamıştı. Film, dönemin heyacanını ve şaşaasını yansıtan film yıldızlarına, sosyeteye, playboylara, güzel kadınlara, politikacılara ve gangsterlere yazılmış parıltılı bir şiir gibi. Peki bu güzel filmi sinema salonu yerine bu güzel havalarda Boğaz’da izlemeye ne dersiniz? Ben kaçırmayın derim. Hazır aklınıza yatmışken biletleri şurdan alabilirsiniz.

Hey Douglas & Kozmonotosman – Müzik Boğaz’dan Gelir

08 Eylül 2016 19:15 Müzik Boğaz’dan Gelir Teknesi, İstanbul

Havalar biraz serinledi ama hala çok güzel. Hatta tam boğaz havası. Hal böyleyken bu hafta sizi Boğaz’dan koparmaya içimiz el vermedi. Ama bu sefer sakin bir akşam geçirmenize izin vermiyoruz. Hey Douglas ve Kozmonot Osman yani bayıldığımız Veyasin-Osman Başaran funk ve soul şarkılarını günümüz cilasıyla süsleyio tekrar düzenleyerek modernize ediyorlar. Dans pistlerinin tozunu attırmanın daha güzel bir alternatifi geldi mi aklınıza? Hayır dediğinizi duyar gibiyim. O zaman bilet için sizi şöyle alalım.

Anlat Anlat Rahat Et5-Anlat anlat rahat et

09 Eylül 2016 20:30 Cafe Theatre, İstanbul

Metin Zakoğlu’nun yazdığı Ayşe Kökçü’nün anlattığı bu Stand-Up gösteride Ayşe Kökçü sizlere bir kadın ile bir erkeğin yüzyıllardır süren traji komik hikayesini çok ama çok komik bir dille anlatıyor. Bazen kendini onun yerinde bazen onu senin yanında göreceğin bu şaheser Cafe Theatre projesi ülkemizde ilk olma özelliği taşıması adına da çok önemli. Ayşe Kökçü bir mutlaka izlenmesi gereken bir usta, akşam yemeğinin üstüne gülmek de çok iyi bir egzersiz olmaz mı?

Biletler burdan.

MACK. Sadece Işık ve Renk

Sahilde kahvaltınızı, yürüşünüzü yaptınız. Burdan sonra ne yapsak diye düşünüyorsunuz. Sizi fazla uzaklaşıp Boğaz keyfinizi hiç yarıda kesmeye niyetimiz. Boğaz’ın en güzel yerlerinden biri olan Sakıp Sabancı Müzesi şubattan beri Alman modernizminin öncülerinden Heinz Mack’e ev sahipliği yapıyor. Serginin süresiyse 18 Eylül’e kadar uzatıldı. Mack’in uzun ve çokça ürettiği kariyeri boyunca ortaya çıkardığı resim, heykel ve kinetik sanat eserlerinden zengin bir seçki sunan bu seçkiyi sona ermeden mutlaka ziyaret edin derim.

Biletler SSM gişede.