KÜLTÜR allmagazine

ŞEHİRDE NELER OLUYOR?

Sevgili ALL okuyucusu, hafta sonu da dahil koca bir hafta var önünde. Hiç yorulma, planını biz çoktan yaptık.

Masterpiece – Picasso – Şapkalı Kız

“Sanat, müzik, keyif… Keyifli bir ortamda güzel müzikler eşliğinde, sonunda kendinizi bile şaşırtacak tablolar yapma şansınız var. Daha önce resim yapmış olmanıza gerek yok, hatta yapmamışsanız çok daha keyifli olabilir. Masterpiece bir resim kursu değil, resim ile dolu 3 saat geçireceğiniz bir keyif seansı. Sonunda evinize, ofisinize götürüp asabileceğiniz, arkadaşlarınıza hediye edebileceğiniz size ait eserleriniz olacak. Gerçekten çok keyifli!

09 Ağustos Salı, 19:00, İstanbul Masterpiece Beyoğlu

Biletler şuradan

 

Jehan Barbur – Müzik Boğaz’dan Gelir

60 m2 VIP Card tarafından düzenlenen “Müzik Boğaz’dan Gelir” tekne konserlerine, 10 Ağustos’ta Jehan Barbur konuk oluyor. Naif sesi ve özgün sahne performansı ile Jehan Barbur’u denizin ortasında izleme şansını kaçırmayın derim.

10 Ağustos Çarşamba, 19:15, İstanbul Müzik Boğaz’dan Gelir Teknesi

Biletler şuradan

 

7 Pink Floydlar ve 2 Prenses

“Saygıyla Pink Floyd Çalmak” amacıyla bir araya gelen 7 Pink Floydlar ve 2 Prenses, bu yıl büyük ölçüde değişen kadrosu ile sahne almaya hazırlanıyor. Yaklaşık 8 yıldır İstanbul, Ankara ve İzmir’de çeşitli mekanlarda Pink Floyd ve rock müzikseverlerin karşısına çıkan 7 Pink Floydlar ve 2 Prenses, konserlerinde Pink Floyd’un 40 yılı aşkın müzik geçmişindeki farklı dönemlerden şarkılara yer veriyor. Kadıköy’de gerçekleşecek müzik dolu müthiş bir gece hazır olun!

10 Ağustos Çarşamba, 22:30, İstanbul Dorock XL Kadıköy

Biletler şuradan

 

Rüzgarın Hatıraları

Çekimleri İstanbul, Artvin ve Batum’da gerçekleştirilen film; çevirmen ve ressam Aram’ın, İkinci Dünya Savaşı döneminde, siyasi nedenlerle hayatını kurtarmak için İstanbul’dan kaçışını konu alıyor. Karadeniz’de Sovyet-Gürcistan sınırındaki bir orman köyünde sıkışıp kalan Aram için bu kaçış, çocukluğuna dair kayıp bir zamanın izlerini aramaya dönüşüyor. Rüzgarın Hatıraları filmi, Açıkhava Sinema Geceleri ile sinema severlerle buluşuyor.

11 Ağustos Perşembe, 21:00, İstanbul UNIQ Açıkhava Sahnesi

Biletler şuradan

 

Adamlar

Son yılların en yetenekli gruplarından biri olan Adamlar müziklerini Ankara ile buluşturuyor. Birbirinden farklı birçok janrı, Türkçe sözlerle birleştirip kendine özgü müziğini yaratan Adamlar, Hip-hop’tan uzun havaya, tangodan rock’ın en damar hallerine bir dalgalanma içinde harika bir müzik gezintisi yaşatacak.

12 Ağustos Cuma, 21:30, Ankara Passage Pub

Biletler şuradan

 

Doritos Presents: Babylon Soundgarden Çeşme

Festival ruhunu yaşamak isteyenlerin buluşma noktası Doritos Presents: Babylon Soundgarden Çeşme, Türkiye’de punk ve ska akımının en önemli temsilcisi Athena, müzik dünyasının önde gelen isimleriyle yaptığı çalışmalarla dikkatleri üzerine çeken DJ Funky “C” ve İstanbul elektronik müzik sahnesinin usta isimlerinden Kaan Düzarat’ın performanslarının yanı sıra gün boyu devam edecek plaj aktiviteleri ile de katılımcılara keyifli bir deneyim vadediyor.

13 Ağustos Cumartesi, 10:00, İzmir Babylon Çeşme

Biletler şuradan

 

Burn Electronica Festival

FG 93.7 tarafından 2004 yılından beri düzenlenen, 150.000’i aşkın müzik severi ve dünyaca ünlü 600’den fazla sanatçıyı ağırlayan Electronica Festival, Burn Energy ana sponsorluğu ile 2 yıl aradan sonra İstanbul’a geri dönüyor. Müzikseverlerin kendilerini müzik ve doğanın iç içe olduğu bir atmosferde bulacağı, İstanbul’un en gözde açık hava mekanlarından Suma Beach festival için sizleri bekliyor.

13 Ağustos Cumartesi, 15:00, İstanbul Suma Beach

Biletler şuradan