KÜLTÜR allmagazine

ŞEHİRDE NELER OLUYOR?

Sevgili ALL okuyucusu, koca bir hafta var önünde. Hiç yorulma, planını biz çoktan yaptık

Andy Sheppard ve MadenÖktemErsönmez Jazz

Ülkemizde ilk defa yapılan Istanbul Woodwind Festivali’nin son gününde dünyaca ünlü saksofon sanatçısı ve besteci Andy Sheppard’a gitarda Sarp Maden, davulda Volkan Öktem ve bas gitarda Alp Ersönmez’den oluşan Maden Öktem Ersönmez Caz Üçlüsü eşlik edecek. Bu muhteşem caz akşamını kaçırmayın.

3 Temmuz Pazar, 21:00, İstanbul Caddebostan Kültür Merkezi

Biletler şuradan

Deep Purple

Müzik tarihinin gelmiş geçmiş en büyük gruplarından, modern rock ve heavy metal soundunun yaratıcıları efsanevi grup Deep Purple 5 Temmuz’da Expo 2016 için Antalya’da unutulmaz bir gece yaşatacak. Child in Time!

5 Temmuz Salı, 22:00, Antalya Kır Aktivite Alanı

Biletler şuradan

Burn Electronica Festival

FG 93.7 tarafından 2004 yılından beri düzenlenen, 150.000’i aşkın müzik severi ve dünyaca ünlü 600’den fazla sanatçıyı ağırlayan Electronica Festival, Burn Energy ana sponsorluğu ile, 5-6 Temmuz’da Çeşme’de yazın en büyük elektronik müzik buluşmasına hazırlanıyor.

5-6 Temmuz Salı – Çarşamba, 15:00, İzmir Alaçatı Soundpool

Biletler şuradan

Gülsin Onay & Saygun Quarted “Taşta”

Gümüşlük’te festival, klasikten caza, etnik müzikten alternatif müziğe, workshop’lara ve Jam Session’lara kadar geniş bir yelpazede tam bir festival havası estirecek. Yeni bir konsept ile farklı mekanlarda da gerçekleşecek olan festivalde, konserler 5 hafta sürecek ve tarihi Koyunbaba Antik Taş Ocağı başta olmak üzere, Gümüşlük’teki çeşitli mekanlarda müzikseverlerle buluşacak. 8 Temmuz akşamı Saygun Quartet’le sahneye çıkacak olan Gülsin Onay’ın 2000. konseri olması açılış konserini çok daha özel bir noktaya taşıyor..

8 Temmuz Cuma, 21:15, Muğla Antik Taş Ocağı

Biletler şuradan

Tarkan

Uzun yıllardır Türkiye’nin gördüğü en önemli pop müzik temsilcisi Tarkan, Cumartesi akşamı Expo 2016 etkinlikleri kapsamında Antalya’da sahnede olacak. Sevenlerinin kaçırmaması gereken şahane bir müzik akşamı geliyor!

9 Temmuz Cumartesi, 22:00, Antalya Kır Aktivite Alanı

Biletler şuradan

Monster Energy Presents: Rock Off 2016

Geçtiğimiz yıllarda Megadeth, HIM, Amon Amarth, Stratovarius, Gojira, Korn, Apocalyptica, Behemoth, Annihilator, Haggard, Jorn Lande, Dark Tranquillity, My Dying Bride, Korpiklaani, Turisas gibi birçok grubu ağırlayan Rock Off, 2016 yılında yeni mekanı Parkorman’da! Lemmy Kilmister sahnesinde yer alması kesinleşen gruplar Megadeth, Children of Bodom, Sabaton ve Dragonforce. Ayrıca Dragon’s Den’de Stratovarius’un vokalisti Timo Kotipelto’nun akustik performansının yanında birçok söyleşi, klinik ve imza seansı yer alacak.

10 Temmuz Pazar, 13:00, İstanbul Parkorman

Biletler şuradan