KÜLTÜR allmagazine

ŞEHİRDE NELER OLUYOR?

Sevgili ALL okuyucusu, hafta sonu da dahil koca bir hafta var önünde. Hiç yorulma, planını biz çoktan yaptık.

Uşak, Kral ve Ötekiler

Krallığın altın yüzü ve tavuk poposuna dair bir hikaye ile karşı karşıyayız. Her hangi bir ülkenin her hangi bir krallığında geçen hikayede bir tane kralımız var, ve tabi ki bir tane de uşağımız, kralın krallığını hatırlaması gerekiyor sonuçta. Halk ne oluyor peki, işte bu oyun onlar hakkında. Ayrıca usta oyuncu Köksal Engür’ü sahnede izleme şansınız olacak.

21 Haziran Salı, 22:00, İstanbul Bo Sahne

Biletler şuradan

 

Bir Delinin Hatıra Defteri

Nikolay Gogol’un toplumsal kara mizah başyapıtı Bir Delinin Hatıra Defteri bir kez daha güldürürken içimizi acıtacak. Oyunu ilk olarak 1965’de oynayan duayen tiyatrocu Genco Erkal üç farklı şekilde sahnelediği oyunu günümüzde de güncel bir şekilde sahneye taşıyor.

22 Haziran Çarşamba, 20:30, İstanbul Trump Kültür ve Gösteri Merkezi

Biletler şuradan

 

Oh Mis Defterim

Kendi defterinizi yapma fikri kulağa nasıl geliyor. Bence gerçekten keyifli. Kapağını en sevdiğiniz renkte boyayıp, üzerine mini kaligrafi teknikleri sayesinde Oh Mis yazıyorsunuz. Son olarak vernikleyip defter kapağını dayanıklı ve pürüssüz bir hale getiriyorsunuz. Dilediğiniz kadar sayfa ve ortalı koptik defteri ellerinizle dikiyorsunuz. Denemeye değer!

23 Haziran Perşembe, 19:00, İstanbul Bitti Gitti

Biletler şuradan

 

Hamburger Workshop

En fazla tüketilen, vazgeçilmeyen fast food ürünü Hamburger’in en güzelini yapabilmek nasıl olurdu? Denemek isteyenler için Zorlu Center’daki Eataly Mutfak Atölyesi’nden çağrı var. Gelin en güzelini yapalım..

24 Haziran Cuma, 19:00, İstanbul Eataly Mutfak Atöyesi

Biletler şuradan

Aspendos Efsanesi – Aspendos’ta Tarihe Yolculuk

15. yılını kutlayan Anadolu Ateşi, “Aspendos Efsanesi – Aspendos’ta Tarihe Yolculuk” ile Antalya’ya geliyor. Kurulduğu ilk günden beri 97 ülkede 4000 canlı performans ile 40 milyonu aşan izleyiciye ulaşan Anadolu Ateşi Dans Topluluğu sizi 2000 yıl öncesi Roma dönemine götürecek.

24 Haziran Cuma, 21:00, Antalya Aspendos Antik Tiyatro

Biletler şuradan

 


UB40

Reggae müziginin efsanevileşmiş grubu UB40, kurucu üyeler Ali Campbell, Astro ve Mickey Virtue’nin tekrar bir araya gelmesiyle Expo 2016 Antalya’da 25 Haziran 2016 tarihinde Kır Aktivite Alanı’na geliyor. Birmingham çıkışlı Reggae grubu hayranlarına unutulmaz bir deneyim yaşatacak, orası kesin. One Love!

25 Haziran Cumartesi, 22:00, Antalya Kır Aktivite Alanı

Biletler şuradan

 

Kalben

Türkiye’de farklı farklı şehirlerde konserler vermeye devam eden, yarattığı müzik ve yazdığı sözlerle dikkatleri çeken Kalben hafta sonu Mask Live sahnesinde sizleri bekliyor olacak. Haftanın yorgunluğunu Kalben’in huzurlu sesiyle atmak için biletinizi almayı unutmayın..

25 Haziran Cumartesi, 22:00, İstanbul Mask Live Music Club

Biletler şuradan