KÜLTÜR Bağlan Keskin

NETFLIX’DE SPOR YAPTIRAN 6 ROGRAM

Netflix’siz dizi ya da film izleyemeyenlere yakın onsuz spor yapayanlar da katılacak!

Çocukluğumuzun ağır abisi “Rocky” Slyvester Stallone’nin yapımcılığını üstlendiği Netflix orijinal yapımı yarışma programı Ultimate Beastmaster’dan, 2010 yılında Sandra Bullock’a En İyi Kadın Oyuncu Oscar’ını kazandıran Kör Nokta filmine ve Allen Iverson gibi spor dünyasının efsane isimlerinin yaşam hikayelerini anlatan onlarca belgesel yapımına kadar Netflix’te spor dünyasının farklı dallarıyla ilgili bilgi ve ilham edinebileceğiniz pek çok içerik bulunuyor. Bir şeyler izlemek için onun konforuna alışıp, başka izleme yöntemleri çok zor geliyorsa bu programlardan sonra da yerinizden kalkıp adrenalin istemeye başlayacaksınız.

Ultimate Beastmaster: ABD’den ve diğer beş ülkeden gelen elit sporcuların katıldığı zorlu engelli parkuru yarışının sunuculuğunu Terry Crews ve Charissa Thompson yapıyor.

Paralı Asker: Acımasız babasına rest çekip Fransa’da ragbi oynamak için Yeni Kaledonya’dan ayrılan genç Soane hayat, aşk ve başarı hakkında acı dersler öğrenecektir.

The Battered Bastards of Baseball: 1970’lerde aktör Bing Russel’ın kurduğu bağımsız beyzbol takımı Portland Mavericks ve sıradan oyuncularının sıra dışı hikayesi.

 

Iverson: Gerçeklerden yola çıkan bu belgeselde, sporda silinmez bir iz bırakan NBA efsanesi Allen Iverson’ın çalkantılı hayatı ve göz kamaştıran kariyeri anlatılıyor.

 

T-Rex: 17 yaşındaki Claressa Shields, Michigan’daki sıkıntılı çocukluğunun ardından, zorlukları yenmek ve Olimpiyat şampiyonu olmak için mücadele ediyor.

 

Kör Nokta: Gerçek bir hikayeye dayanan bu spor dramında varlıklı bir çift evsiz bir genci evlerine alır ve onu bir futbol yıldızı olarak yetiştirir.

HAZIRLAYAN BAĞLAN KESKİN