FESTİVAL allmagazine

İTALYAN USULÜ: VENEDİK FİLM FESTİVALİ

Bu sene 73.sü düzenlenen festivalin en iddialı filmlerini sizin için seçtik.

İtalya’da bu yıl 73’üncüsü düzenlenen Venedik Uluslararası Film Festivali filmleri ve oyuncularıyla sinemaseverlerde büyük bir heyecan uyandırmıştı. Festival hala devam ederken birbirinden iddialı filmler arasından işte bizim favorilerimiz.

 

la la landLa La Landla la land
Festivalin açılışını yapan film konusu ve başrolleriyle epey dikkat çekmeyi başardı. Başrollerini Ryan Gosling ve Emma Stone’un paylaştığı film Los Angeles’ta yaşayan bir caz piyanistinin bir aktriste aşık olmasını işliyor.

Voyage of Time: Life’s Journey
Başrolünde Elizabeth: The Golden Age (2007), The Lord of the Rings trilogy (2001–03) ve The Curious Case of Benjamin Button gibi gişe rekorları kıran filmlerden de tanıdığımız zarif Cate Blanchett’ın olduğu film bilinen galaksinin başlangıcı ve bitişi arasında bir deneyim sunuyor. Festivalin iddialı filmlerinden biri olan Voyage of Time’la sizi bir varoluş deneyimine davet ediyoruz.

Jackie
Yönetmenliği Pablo Larrain’in yaptığı ve başrolünü ise çocukluğundan beri tüm sinemaseverleri kendine hayran bırakmaya devam eden Natalie Portman’ın üstlendiği film zamanın first lady’si Jacqueline Kennedy’nin kocası John F. Kennedy’nin öldürülmesinden sonraki sürecini anlatıyor. Bu güçlü ve asil kadını bir de Portman’dan izlemelisiniz.

Nocturnal Animals

Tom Ford’un yönettiği başrolündeyse Jake Gyllenhaal’i gördüğümüz film eski kocasının hayalinden kurtulamayan bir sanat galerisi sahibinin ürpertici hikayesini anlatıyor.

 

on the milky road

On the Milky Road

Monica Belluci ve Sergej Trifunovic’in de oyuncuları arasında olduğu filmin yönetmeni Emir Kusturica. Kusturica aynı zamanda filmde de oynuyor. Hikaye ise yeni başlayan bir aşk ve savaş arasında gidip geliyor, bunu da bize büyüleyici bir samanyolu atmosferinde sunuyor. Mutlaka izleyin.

 

 

 

Frantz
İkinci Dünya Savaşı’nın hemen sonrasında nişanlısının yasını genç bir Alman gizemli bir Fransız ile tanışır. Asıl onu gizemli yapan şeyse bu adamı nişanlısının mezarına çiçek bırakırken görmesidir. Birbirini hiç tanımayan bu ikilinin hikayesi bir ölümle başlıyor. Hayatın her an bir plan hazırladığını düşünenlerdenseniz bu filmi seveceğinize eminiz.