FESTİVAL Yunus Başaran

FİLM FESTİVALİ’NE APPLE İLE HAZIRLANIN

Bu yıl 37. kez sevenleriyle buluşacak olan İKSV İstanbul Film Festivali dolu dolu bir programla konuklarını ağırlamaya hazırlanıyor.

6 Nisan yani bugün başlayan festival için Apple Türkiye’de boş durmadı. Eğer gün içinde App Store’a, iTunes’a ve de Apple Music’e girmişseniz fark etmişsinizdir. Festivale özel içerikler hazırlandı ve sizleri bekliyor.

İlk olarak App Store’da yayınlanan “Büyük Prodüksiyon” adlı hikayesinde basit ve güçlü video düzenleme uygulamaları ile eleştirmenlerden tam not alan filmlerin kalitesine ulaşabilmenin yollarını anlatıyor. Ayrıca App Store’da günün listesi “İlk Senaryonu Yaz”. Amatör senaristlerin daha üretken olmalarını ve hayal ettikleri ilk senaryonu yazmaları için uygulama önerileri sunuyor. Listeye ayrıca buradan ulaşabilirsiniz.

Türkiye ve dünya sinemasının en etkileyici yapımlarını izleyicilerle buluşturan İstanbul Film Festivalini’nin müzikal kimliği de bugünden itibaren Apple Music’te. 37. İstanbul Film Festivali’nin en dikkat çenen film müzikleri “İstanbul Film Festivali Hit’leri” Listesinde derlendi.

Son olarak İstanbul Film Festivali ayrıca daha önceki festivalde gösterilen filmlerden bir seçkiyle iTunes Movie Store’da sizleri bekliyor. Geçmiş Festivallerden Seçilenler, Festivalde Yer Alan Yönetmenlerin Filmleri ve Dünyaca Ünlü Festivallerden Filmler “37. İstanbul Film Festivali” Seçkisi ile izlenebilir.

YAZI YUNUS BAŞARAN