FESTİVAL allmagazine

BİRİ ELEKTRONİK Mİ DEDİ?

Burn Ekim’de İstanbulluları elektronik müziğe doyurmaya hazırlanıyor. Peki siz sabaha kadar dans etmeye hazır mısınız?

Gerçekleştirdiği etkinliklerle elektronik müziği destekleyen Burn, Ekim ayında dünyaca ünlü DJ’leri elektronik müzik severlerle buluşturmaya hazırlanıyor.dj-medlar

Yarattığı sıcak funk ve house parçalarıyla tanınan İngiliz DJ Medlar Chicago House, Detroit House ve hip-hop müziğe ilham veren önemli bir isim. Farklı stiliyle dans pistlerinin ‘Terrell’ ve ‘Floor’ gibi sevilen parçalarına imza atan DJ Medlar renkli müzikal paleti ve başarılı prodüksiyonlarıyla 5 Ekim’de Flamme’da DJ kabine geçecek.


7 Ekim’de ise Klein’da bizi
Kanadalı elektronik müzik grubu Art Department bekliyor. art-departmentDünyaca ünlü 100’den fazla sanatçının parçasını çıkaran No.19 müziğin sahibi Jonny White’ın Kanadalı müzik grubu, 2014 yılında DJ Awards’da ‘en iyi deep house DJ’ liğine aday gösterilen White’ın elektronik müzik dünyasında oyunun kurallarını değiştiren isimlerden. Dünyanın en iyi kulüplerinden biri olan İbiza’daki DC10’in resident DJ’leri arasında olan Art Department, Ultra Music Festival, Coachella ve Burning Man gibi dünyaca ünlü festivallerde de sahne alan ismi kaçırmak istemezsiniz diye düşünüyoruz.

8 Ekim’de Garaj İstanbul, tekno müziğin dünyaca ünlü ikilisi olan Hamburg’lu kaiserdiscoKaiserdisco’yu ağırlıyor olacak. 2008 yılında beraber müzik yapmaya başlayan Frederic Berger ve Patrick Buck , bugün dünyaca ünlü gece kulüpleri ve festivallerin en çok aranan isimleri arasında. İkilinin benzersiz tarzı Tech-house, tekno ve groove karışımı. Kaiserdisco’nun groovy techno ve tech-house tarzıyla Garaj İstanbul’da Burn’le yüksek tempolu bir geceye hazır olun!