FESTİVAL Yunus Başaran

ADINDAN SÖZ ETTİRECEK 5 MÜZİK ETKİNLİĞİ

Havaların ısınması demek kanımızın kaynaması demek. Dans demek. Eğlence demek.

Soğuk ve kasvetli geçen kış sezonunun ardından Mart ayının başlamasıyla birlikte biraz dans ve biraz müzik diyerek sizleri aşağıdaki listemizi okumaya davet ediyoruz. Yurtiçi ve yurtdışındaki ünlü müzik etkinliklerinden en ünlü 5’ini sıraladık.

1. Coachella

Dünya’nın en ünlü müzik festivallerinin başında gelen Coachella kaliteli müzik ve sürpriz performanslarıyla bu ünü sonuna kadar hakediyor. 14-23 Nisan arasında Indio, Kaliforniya’da gerçekleşecek bu festivalin en önemli konuşu Beyonce idi. Ancak hamileliğinden ötürü sahnesini iptal etti. Yerine bu yıl adından sıkça söz ettiren Lady Gaga’nın çıkacağını öğrendik.

2. Electric Daisy Carnival

Las Vegas, Nevada’da 16-18 Haziran’da gerçekleşecek bu festival neon aydınlatmalarıyla Instagram kullanıcıları arasında oldukça popüler. Sahnelerinde farklı DJ performansları dışında, sanat instalasyonları da görmeye değer.


3. Voodoo Festival

New Orleans’da 29-27 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek olan bu festivalin 2017 line-Up’ı henüz açıklanmasa da festivalin önemi hakkında ipuçları vercek olan 2016 listesine göz atabilirsiniz. The Weeknd, G-Eazy ve Chainsmokers hayranları hala konser performanslarını online izlemek için çırpınıyorlar.
4. Sónar Istanbul

Biraz daha yakına gelelim. Ülkemizde yakın zamanda gerçekleşecek iki büyük müzik etkinliği var ve bunlardan biri Sónar Istanbul. Yurtdışında uzunca süredir hayranlıkla izlediğimiz Sónar Festivali ilk kez ülkemize geliyor. 24-25 Mart arasında Zorlu PSM’de Charm Music işbirliğiyle gerçekleşecek festivalin, RBMA (RedBull Music Academy) katkısıyla gerçekleşecek SónarLab sahnesi de festival kadar iddialı. Heyecanlanmak için bir diğer neden ise Dubstep müziğinin başarılı ismi Kode9’ın performans yapacak olması.

Kode9

5. Soundclash

Diğer etkinliklere nazaran It’s Chiller Time Soundclash Türkiye aslında bir DJ Yarışması. 1-31 Mart tarihleri arasında buradaki bağlantıya tıklayarak yarışmaya katılıyorsunuz. Aşamaları geçen DJ’lerden, ilk 5’i, 16 Mayıs tarihinde kıyasıya rekabetle bir partide kapışacaklar. Birinci olan DJ Türkiye’yi 13 Ağustos’ta Las Vegas’taki Dünya Final’inde temsil edecek ve dünyaca ünlü DJ’lerle aynı sahneyi paylaşacak! Bu müthiş gece, onlar için yarışma bizler için müzik şöleni durumunda. Lokasyon bilgisi henüz açıklanmayan etkinliği dikkatlice takip ediyoruz.