KÜLTÜR allmagazine

ELEKTRONİK NON-STOP!

Aralık ayında elektronik müziğin en iddialı isimleri Zorlu PSM STUDIO’da iç ısıtan performanslarla dinleyicilerle buluşacak.

Kasım ayında düzenlediği elektronik müzik konserleriyle İstanbulluların enerjisini düşürmesine bir an olsun izin vermeyen Zorlu Performans Sanatları Merkezi Studio Aralık ayı için de oldukça iddialı performanslara hazırlanıyor. Kuzeyden gelen soğuk hava dalgalarına inat kuzeyin sound’uyla müziğin ve eğlencenin en elektronik hali için Zorlu PSM’nin programına mutlaka göz atmalısınız!

Weval (Live) – Gidge (Live)

10 Aralık Cumartesi – 22.00

Hollandalı iki arkadaş Harm Coolen ve Merijn Scholte’tan oluşan Weval, şu sıralar elektronik müzik sahnesinde en çok konuşulan gruplardan birine hayat veriyor. Köln çıkışlı ünlü plak firması Kompakt etiketiyle yayınlanan albümleriyle büyük sükse yapan, farklı müzik türlerini elektronik müzik çatısı altında toplayan Amsterdamlı ikili, 10 Aralık’ta STUDIO’da sahne alacak.

İsveçli Jonatan Nilsson ve Ludvig Stolterman ikilisinden oluşan Gidge, 2014’te yayınladığı ilk albümü Autumn Bells’le elektronik müzik sahnesinde büyük bir ilgiyle karşılandı. 9 yıldır beraber çalışan ikilinin perküsyon ve davul kullanımıyla detaylı ve organik bir sound’a hayat verdiği albüm, grubun XLR8R okuyucu oylamasında 2014’ün En İyi Yeni Sanatçısı ödülünü kazanmasını sağladı. Autumn Bells, 2014’ün en iyi albümler listelerinin birçoğunda da kendisine yer buldu.

Warp Up/After party: Villette

Ed Harcourt (Solo)

15 Aralık Perşembe – 22.00edharcourt

Mercury Prize adayı İngiliz şarkıcı ve söz yazarı Ed Harcourt, 2005’teki Meltdown Festival’da ve 2014’teki turnesinde Patti Smith’le sahneyi paylaştı. Ed Harcourt, 2015’teki Glastonbury Festival’ın sürpriz konuğu The Libertines’e de piyanosuyla eşlik etti. Kariyeri boyunca Marianne Faithful, Jamie Cullum, James Bay ve Lisa Marie Presley gibi başarılı isimler için de şarkılar yazdı. Zorlu PSM, 15 Aralık Perşembe akşamı kendi albümleri kadar diğer müzisyenlerle ortaklaşa yaptığı çalışmalarla da adını duyuran, müzisyenlik ve şarkı yazarlığı konusundaki yeteneğini defalarca kanıtlamış Ed Harcourt’u konuk ediyor!

Cola & Jimmu (Nicole Willis & Jimi Tenor) – Deephouse Revival

16 Aralık Cuma – 22.00

Finlandiyalı müzisyen/prodüktör Jimi Tenor ve aynı zamanda eşi olan ABD’li şarkıcı, besteci ve görsel sanatçı Nicole Willis’in, deep house ve electronica altyapılarını canlı vokaller ve üflemeli çalgılarla destekledikleri projeleri Cola & Jimmu, 16 Aralık’ta STUDIO’ya konuk olacak