All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Ünlüler
Yayın Tarihi: 01.09.2019 Melisa Döngel - Cesur ve Güzel Bağlan Keskin

Hem cesur ve güzel hem de oldukça zeki. Üstelik sadece 20 yaşında. Genç kuşak oyunculardan Melisa Döngel ile birlikteyiz. Onunla vintage bir “Hollywood turu” yapıyoruz.

Yeni nesil hem algıları hem de bilgiye ulaşma yöntemleri ile bizden çok farklı bir şekilde yetişiyor. Melisa Döngel de onlardan birisi. “Bizim Hikaye” dizisi ile popülerliğini artıran 20 yaşındaki Melisa, kuşağının hakkını veriyor. Deneyimlerini hem somut hem soyut yollardan edinen bu neslin çocuklarının gerçeklik algıları farklı olduğu için onlar bizden çok daha önce olgunlaşıyorlar. Düşünme hızları da ona göre öğrenmelerini tetikliyor. Belki de bu nedenle Melisa yeteneğini gösterecek kadar cesur ve güzel.      

“Bizim Hikaye” ile pek çok kişiye ulaştın. Zor bir karakterin vardı. Senin için nasıl bir serüvendi? 

Deniz eşittir ben! Aşık olarak ve hissederek canlandırdım Deniz’i. Deniz’in üstten tavırlarından dolayı ilk başlarda zorlanmadım dersem yalan olur. Sonra senaryo gereği Deniz daha farklı bir insan olma yoluna girdi ve arkadaşlarım ve ailem tarafından da benim kişiliğime çok benzetildi. Deniz ile vedalaşmak çok zor oldu, hala özlüyorum, hep özleyeceğim. “Bizim Hikaye” set geneline gelirsek, bana bu yolda yardım eden ve destek çıkan kocaman bir ailem vardı, çalışma arkadaşlarım, set ekibi… Hepsini çok seviyorum ve her şey için teşekkür ediyorum.

Oyunculuk yolculuğun ne zaman başladı?

15 yaşımdayken Osman Yağmurdereli Sanat Akademisi ile eğitim almaya başladım. Hilal Saral’ın “Kamera Önü Oyunculuk Atölyesi”nden sonra 2017 yılında “Elif” dizisi ile oyunculuğa adım attım.

Bir karakteri canlandırmadaki en tatmin edici şey ne sence?

Canlandırdığın karakter ile kendinde ortak nokta bulduğunda ve “Uygularım ben bunu” dediğin şeyler olunca daha çok benimsiyorsun ve bu yeterli bir tatmin sağlıyor.

Hangi kariyer sana daha çok heyecan veriyor? Sinema mı, televizyon mu? 

Sinema tabii ki! Dizi işi seri bir üretim gibi, bazen oynadığın karakterin tadına varamıyorsun ama sinema zamana yayılarak, iyice planlanarak yapılıyor ve içine sinerek yapabiliyorsun. Bu nedenle yakın zamanda bir filmim olsun istiyorum.

Bu sezon neler yapacaksın?

Bu sezon için görüşmelerimiz devam ediyor. İyi projeler ile seyircinin karşısında olmak istiyorum.

Dizi izleme şeklimiz oldukça değişti. Artık internet portalları oldukça gündemde. Sen de bu izlenme şeklini oluşturan genç kuşağın içindesin. Nasıl yorumluyorsun?

Evet aslında artık popüler dizileri takip etmek, yakın çevremize bu dizileri önermek ve beraber dizi sezonu bitirmek bizim hayatımızın bir parçası oldu. 

Nesiller ilerledikçe bireysel hayat daha da önemli oluyor. Kötü anlamda değil iyi anlamda. Sen kendin ve neslin hakkında ne düşünüyorsun?

Teknolojinin gelişmesi neslimizin değişmesinde büyük bir etken. Eskilerden, ailemizden duyduğumuz hikayeleri özlemiyor ve özenmiyor değilim ben de. Çünkü artık aile ve arkadaşlarla bir araya gelip muhabbet etmek neredeyse çok zor, her şeyi telefondan hallediyoruz. Herkes bencilleşti kötü değil belki iyi anlamda. Kötü ve zararlı bulmuyorum bu değişimi çünkü hepimiz bu şekilde yaşamaya alıştık. Sadece değerlerimize daha fazla sahip çıkmayı ve bunları unutmadan yolumuza devam etmeyi tavsiye edebilirim.

İnsan ilişkilerinde sence en önemli şey nedir?

Karşındakine saygı duyup bunu ona hissettirecek şekilde davranmak bence en önemli şey. Saygının olduğu yerde sevgi de vardır, empati de vardır, aşk da vardır.

Sence aşk ilk görüşte yaşanan bir şey mi yoksa zaman içerisinde oluşan bir duygu mu?

Aslında bu ucu çok açık bir denklem… Bence birikim ile gerçekleşen asıl şey sevgi. Her iki duygunun da birikime ihtiyacı var, ilk anda gerçekleşmesi ise “doğru yer-doğru zaman-doğru kişi” mucizesine dayanıyor.

Modayı ne kadar takip ediyorsun? Athleisure ve spor giyim akımı hakkında ne düşünüyorsun?           

Moda ve trendleri yakından takip ederim, özellikle trendleri kendi stilime uyarlamayı seviyorum. Athleisure ve spor giyim akımı benim karekterime ve giyim tarzıma çok çok uygun. Konforlu, rahat ama aynı zamanda cool bir görünüme ulaşmamızı sağlıyor.

Röportaj ALL Eylül 2019 sayısında yayınlanmıştır.

Fotoğraf: ÜNAL TURHAN
Stil editörü: MELİSA CÖMERT
Saç: AKIN ÜNAL
Makyaj: GÜNEŞ ARK

MELISA-DONGEL
ÜNLÜLER
RÖPORTAJ
MODA
BİZİM-HİKAYE
Benzer İçerikler
Ünlüler Melisa Döngel - Cesur ve Güzel Hem cesur ve güzel hem de oldukça zeki. Üstelik sadece 20 yaşında. Genç kuşak oyunculardan Melisa Döngel ile birlikteyiz. Onunla vintage bir “Hollywood turu” yapıyoruz.
01.09.2019
Ünlüler Carmen, Carmen... Melisa Aslı Pamuk Oyuncu Melisa Aslı Pamuk ile tutkunun sembolü kırmızıya bürünüyoruz. “Çarpışma”yı ve gelecek planlarını konuştuğumuz genç yıldıza bir kez daha hayran oluyoruz.
01.06.2019
Son Eklenenler
Ünlüler Derya Uluğ ALL HAziran sayısında! Sezonu enerjik açmak, #YüzdeYüzMüzik enerjisini yakalamak için Derya Uluğ'un kapağında yer aldığı Haziran sayısını kaçırmayın!
03.06.2021
Ünlüler Kendi hikayesini kendisi yazan cesur kadın: Esra Bilgiç Kendi hikayesini kendi yazan cesur bir kadın Esra Bilgiç. Edindiği farkındalık ve deneyimler ise onu daha da güçlü kılıyor
15.05.2021
Ünlüler Esra Bilgiç ALL Mayıs sayısında! Kendi hikayesini kendi yazan cesur bir kadın Esra Bilgiç. Edindiği farkındalık ve deneyimler ise onu daha da güçlü kılıyor. ALL Mayıs sayımızda...
11.05.2021