All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Ünlüler
Yayın Tarihi: 01.06.2019 Carmen, Carmen... Melisa Aslı Pamuk Bağlan Keskin

Oyuncu Melisa Aslı Pamuk ile tutkunun sembolü kırmızıya bürünüyoruz. “Çarpışma”yı ve gelecek planlarını konuştuğumuz genç yıldıza bir kez daha hayran oluyoruz.

Yeteneği ve güzelliği ile etrafındaki herkesin kendisine tutkulu bir şekilde hayran olduğunu gördüğüm isimlerden Melisa Aslı Pamuk. “Çarpışma”yı izleyen herkes onun ne kadar başarılı olduğunu anlatıyor. Uzun süredir pek çok rolle karşımıza çıkan Melisa Aslı Pamuk, bu sefer mantıklı ve iyi bir karakterle karşımızdaydı. Kendi sözleri ile ifade edersek “Temiz tarafı canlandırmak” onun için güzel bir tecrübe olmuş. Oyunculuğu da aynı kendisi gibi sakin ama yüksek derecede hipnoz etkisi yaratan Melisa, bu yolun başında yüksek hedefleri olmadığını da söylüyor. “Çok çalıştım ve gerisi sizin takdiriniz oldu,” diyor. Gelecek planları yine her zaman söylediği gibi onu uçlarda da olsa farklı deneyimlere götürecek şeyler olsun istiyor. Gözlerinden bu mesleğe ne kadar tutkulu olduğunu anlayabiliyorsunuz. “Carmen” diyoruz ve onu tutkunun rengi kırmızıya bürüyoruz. Çok heyecanlıyız çünkü Melisa’nın gerçekten insanın nutkunu tutan bir çekiciliği, aura’sı var. Çekiciliği ve ağırbaşlılığı bize güç veriyor. Şimdi sıra sizde Lana Del Rey’in “Carmen” şarkısı kulağımızda Melisa’yı dinliyoruz.                

“Çarpışma” dizisinde yer almak senin için nasıl bir deneyimdi? 

Öncelikle böyle büyük bir kadronun parçası olmak benim için çok keyif vericiydi. Cemre bugüne kadar canlandırdığım karakterlerin tam tersi; Cemre’nin içindeki o masum ve temiz tarafı yaşamak ve canlandırmak benim için güzel bir tecrübeydi. Cemre’den çok şey öğrendim bu yüzden.

“Çarpışma” dizisindeki gibi güçlü bir kader ağına inanır mısın?

Tabii ki inanıyorum. Projeyi kabul etmemdeki en büyük sebeplerden biri de bu. Zaten inanmadığınız bir şeyi oynayamazsınız, Hollanda’dan gelirken aklımda büyük bir yol haritası ve düşünce yoktu, kaderin beni getirdiği nokta burası oldu ve nereye götürüceğini de hep berlikte görücez. 

Yeni projeler var mı yoksa bir ara mı vereceksin?

Önce biraz dinleneyim, kafamı boşaltayım. Sonrası tamamen gelen projelere bağlı. İçime sinen bir proje olsun yeter ki, her an her şey olabilir.

Oyunculuk senin kişiliğinde neleri değiştirdi?

Bana göre oyunculuk ve kişilik birbirinden beslenen iki olgu zaten. Oyunculukla beraber kendi karakterim de yol alıyor. Büyüdüm, öğrendim... Karakterim geliştikçe de oyunculuğuma yaradı.

Canlandıracağın bir karakterin seni heyecanlandırması için nasıl olması gerekiyor?

Bu sorunun bende net bir cevabı yok aslında. Karaktere ait herhangi bir şey bile beni heyecanlandırabilir. Önceden canlandırmış olduğum tarzda ve benzeri karakterler değil de, aksine beni zorlayan farklı motivasyonu olan karakterler tercihim olur tabii.

Riskli, uçlarda rolleri seviyor musun?

Altından kalkabileceğime inandığım her karaktere açığım. Uç karakterler olsa bile. Yeter ki o karakterin hikayesine inanayım.

Hollanda’dan Türkiye’ye geldiğinde neler planlamıştın? Hedeflerine ulaştığını düşünüyor musun?

Aslında büyük hedeflerle yola çıkmadım. Sadece iyi bir oyuncu olmayı çok istedim, çok çalıştım. Gerisi sizin takdiriniz oldu.

Hiç geri dönmeyi düşündün mü?

Burada çok mutluyum, güzel dostluklarım ve güzel bir çevrem var. Mutlu olduğum için geri dönmek hiç aklıma gelmedi. Sadece ailem orada olduğu için onları özlüyorum. Fırsat buldukça da yanlarına gidip geliyorum.

Aidiyet duygun yüksek midir?

Ait olmak tabii yer, zaman ve kişiye göre değişiklik gösterir ama orada güven hissedersem, evet aidiyet duygum yüksektir.

Senin için aile ne demek?

Aile benim olmazsa olmazlarımdan. Onlar Hollanda’da ben burada yaşıyorum. Birbirimizin hayatlarından bir şey kaçırmamak için her gün telefonda ya da FaceTime ile konuşuyoruz. Hayatımda birçok dostum ve arkadaşım var ama her zaman ailem ilk sıradadır.

Aşkın mutluluk ve huzur olduğunu mu düşünüyorsun yoksa acı da buna dahil midir?

Aşk benim için bir süreçtir. İki kişinin birbirine zaman içerisinde gösterdiği fedakarlık anlayış sevgi ve saygı aşkı getirir. Buna tabii ki acı da dahil her zaman iyi olamayız kötüyü de paylaşıp birlikte düzlüğe çıkmalıyız.

İnsan ilişkilerinde en çok dikkat ettiğin, kurmaya çalıştığın şey nedir?

Benim için her zaman en önemli etken güven oldu. Öncelikle karşımdakine güvenmek isterim sonrasında hayattan ortak zevk aldığım kişilerle iletişim kurmak hoşuma gidiyor.

Yaz geldi! Tatilde neler yapacaksın?       

Çekimler bittikten sonra ufak tatil planlarım var farklı ülkere gitmek farklı kültürleri keşfetmek her zaman ilgimi çekmiştir. Bu yaz da böyle birkaç planım var diyebilirim.

Röportaj ALL Haziran 2019 sayısında yayınlanmıştır.

Fotoğraf: FIRAT MERİÇ
Moda editörü: CEREN ÇETİNOĞLU
Saç: MUSTAFA AKGÜL
Makyaj: HAMİYET AKPINAR

MELISA-ASLI-PAMUK
RÖPORTAJ
ÜNLÜLER
MODA
Benzer İçerikler
Ünlüler Melisa Döngel - Cesur ve Güzel Hem cesur ve güzel hem de oldukça zeki. Üstelik sadece 20 yaşında. Genç kuşak oyunculardan Melisa Döngel ile birlikteyiz. Onunla vintage bir “Hollywood turu” yapıyoruz.
01.09.2019
Ünlüler Carmen, Carmen... Melisa Aslı Pamuk Oyuncu Melisa Aslı Pamuk ile tutkunun sembolü kırmızıya bürünüyoruz. “Çarpışma”yı ve gelecek planlarını konuştuğumuz genç yıldıza bir kez daha hayran oluyoruz.
01.06.2019
Son Eklenenler
Ünlüler Derya Uluğ ALL HAziran sayısında! Sezonu enerjik açmak, #YüzdeYüzMüzik enerjisini yakalamak için Derya Uluğ'un kapağında yer aldığı Haziran sayısını kaçırmayın!
03.06.2021
Ünlüler Kendi hikayesini kendisi yazan cesur kadın: Esra Bilgiç Kendi hikayesini kendi yazan cesur bir kadın Esra Bilgiç. Edindiği farkındalık ve deneyimler ise onu daha da güçlü kılıyor
15.05.2021
Ünlüler Esra Bilgiç ALL Mayıs sayısında! Kendi hikayesini kendi yazan cesur bir kadın Esra Bilgiç. Edindiği farkındalık ve deneyimler ise onu daha da güçlü kılıyor. ALL Mayıs sayımızda...
11.05.2021