All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Moda
Yayın Tarihi: 01.04.2021 Salvatore Ferragamo'da büyük değişimler Dilara Alkan

Paul Andrew beş yıl sonunda Floransa merkezli lüks moda markası Salvatore Ferragamo’dan ayrılıyor.

Salvatore Ferragamo'nun kreatif direktörü Paul Andrew, beş yıllık başarıları ve katkılarından sonra İtalyan lüks moda markasıyla yollarını ayırıyor. Açıklamalara göre markanın en ikonik projelerinin arkasında yer alan Andrew, Mayıs ayı başlarında ilkbahar koleksiyonunu tamamladıktan sonra markayla yollarını ayıracak. 

Andrew, 2016 yılında İtalyan markasının kadın ayakkabısı kreatif direktörü olarak işe girmişti ve bir yıl sonra kadın kreatif direktörlüğüne terfi etti. 2019'da yine tüm koleksiyonlarda kreatif direktörlüğe yükseldi. Andrew, markanın daha genç ve dinamik bir hale gelmesinde önemli başarılar elde etmişti. Bu başarısında Andrew’ün Ferragamo'ya katılmadan önce on yıldan fazla bir süre Calvin Klein, Alexander McQueen and Donna Karan gibi lüks moda markalarıyla çalışması da etkili elbette. 2012'de lansmanını yaptığı ve 2014'te CFDA-Vogue Moda Fonu Ödülü'nü kazandığı kendi adını taşıyan ayakkabı markasını da başarılarının kanıtlarından yalnızca biri.  

Andrew’ün ayrılışı aynı zamanda bu büyük lüks aile markasının yönetim kurulunda da büyük değişikliklere sebep oldu. Açıklamalara göre şu anki başkan Ferruccio Ferragamo’nun yerini kardeşi Leonardo alacak. Şirkette ki bu değişiminin bir parçası olarak üç bağımsız yönetim kurulu üyesi de markada yer alacak. Ayrıca ürün geliştirme projelerini denetleyen ve Andrew'ü işe alan Giacomo Ferragamo, geçen yıl istifa ettikten sonra yönetim kuruluna geri dönerken, kurucu Salvatore'un kızı Giovanna ise şirketteki görevinden ayrılacak. 

Aynı zamanda yine geçen yıl şirkete yeniden katılan genel başkan yardımcısı Michele Norsa ve CEO Micaela Le Divelec Lemmi'nin şirkette kalması bekleniyor. 

Lüks moda endüstrisi içinde Salvatore Ferragamo, bağımsız kalmayı başaran birkaç dünya çapında markadan biri olmaya devam ediyor. Yıllar boyunca, marka birçok grup veya özel yatırımcı için potansiyel bir satın alma hedefi oldu ancak Ferragamo ailesi herhangi bir satışı düşünmedi. Pandeminin Ferragamo gibi bağımsız markalar üzerindeki etkisi nedeniyle markanın satışları 2020'de yüzde 33 düştü ve bu, Ferragamo'nun Milano'da 10 yıl önce halka açılmasından bu yana gördüğü ilk kayıp oldu. 

Salvatore Ferragamo henüz yaratıcı yönetmen pozisyonunun geleceğini açıklamadı. Andrew, ayrılışının ardından rakip başka bir markaya geçip geçmeyeceği konusunda da henüz bir paylaşımda bulunmadı.  

Salvatore Ferragamo
Paul Andrew
Benzer İçerikler
Moda Salvatore Ferragamo'da büyük değişimler Paul Andrew beş yıl sonunda Floransa merkezli lüks moda markası Salvatore Ferragamo’dan ayrılıyor.
01.04.2021
Lifestyle MTV VMA 2020’e az kaldı MTV VMA fiziki olarak gerçekleşiyor.
07.07.2020
Son Eklenenler
Moda Aynı sahnede güçlü isimler Beymen Club, Büşra Develi ve Birkan Sokullu ile moda tutkunlarını yeni bir keşfe davet ediyor.
02.09.2021
Moda Pandora ile hikayeni anlat Yeni başlangıçların ve özel anların en güzel hediyesi olan Pandora, stilini göstermen ve hikayeni anlatman için yepyeni mücevherleriyle birlikte seni şık bir dünyaya davet ediyor. Bu davete kulak vermek ister misin?
02.09.2021
Moda Serena'dan sportif koleksiyon Serena Williams Nike ile yeni bir koleksiyon çıkarmaya hazırlanıyor.
26.08.2021