All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Moda
Yayın Tarihi: 13.08.2020 Les Benjamins'ten çevre dostu adım Züleyha Koltuk

Les Benjamins, 2020-21 Sonbahar-Kış koleksiyonuyla sürdürülebilirliğe adım atıyor.

Lüks sokak giyimin nabzını tutan Les Benjamins, yepyeni bir kapsül koleksiyonla karşımıza çıkıyor. Essentials 2020-21 Sonbahar-Kış koleksiyonuyla beraber marka daha sürdürülebilir bir duruşa sahip olmaya başladı. Özellikle pastel pembe, mint ve bebek mavisi gibi renkleriyle dikkat çeken koleksiyonda 12 adet farklı pastel renk skalasından renkler bulunmakta. Tişört, sweatshirt, fermuarlı sweatshirt ve eşofman altı tasarımlarıyla zamansız parçalar üreterek sürdürülebilirliğe değer veriyor. Tabi sadece zamansız parçalar olmaları değil, aynı zamanda Global Organic Textile Standard (GOTS) tarafından onaylanmış yüzde yüz organik pamuktan üretilmeleri koleksiyonu sürdürülebilir kılan özelliklerden. Ayrıca, küresel pamuk üretiminin yüzde birinden daha azını temsil eden organik pamuk, böcek ilacı, gübre ve diğer toksik kimyasallar kullanılmayan sürdürülebilir pamuk çiftçiliği sayesinde üretiliyor. Les Benjamins ise bu sürdürülebilir pamuk çiftçiliğini destekleyen yüzde birlik kısımda. Bununla da sınırlı kalmayarak Les Benjamins, sürdürülebilirliği diğer ürünlerine de entegre edebilmek için çalışmaya devam ediyor.

Les Benjamins
2020-21
Sonbahar-Kış
Benzer İçerikler
Moda Les Benjamins'ten bir ilk Les Benjamins Anadolu Yakası’ndaki ilk mağazasını Akasya Acıbadem AVM’de açtı. Gelin birlikte mağazanın tasarımını inceleyelim.
05.03.2021
Moda Eğlenceli tavrıyla Les Benjamins Havalı görünümünü çocuklarla buluşturan Les Benjamins, yeni çocuk kapsül koleksiyonu ile eğlenceli tasarımlar ortaya çıkarıyor.
26.01.2021
Moda Les Benjamins Activewear ürünleri ile karşımızda Moda dünyasının yükselen değeri Les Benjamins, sokak kültürünü Activewear koleksiyonu ile buluşturuyor.
15.01.2021
Son Eklenenler
Moda Unutulmayan Met Gala görünümleri Hangi ünlü stiliyle daha yaratıcı dersiniz? Gelin bu sorunun cevabına Met Gala görünümlerini inceleyerek karar verelim.
07.05.2021
Moda Met Gala hakkında Moda dünyasının Oscar’ı olarak bilinen Met Gala hakkında neler biliyoruz?
07.05.2021
Moda Annenize miras bırakın Anneler Günü henüz önümüzdeyken o güzel kadına bir sürpriz yapmak ister misiniz?
07.05.2021