All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Moda
Yayın Tarihi: 16.09.2020 Çevreci yaklaşımlarda bugün Yunus Başaran

Coca-Cola ve Mavi’nin bu projesine bayıldık.

Yavaş moda olarak tabir edilen, karbon-nötr koleksiyonlar ülkemizde de yaygınlaşmaya başladı. Yerli isimlerin yukarı dönüşüm ve aşağı dönüşüm, geri dönüşüm gibi kavramlar üzerinde koleksiyon hazırlamasına seviniyoruz. Yerli isimler ile global isimlerin bir araya gelmesi ise bizleri kat be kat daha fazla heyecanlandırıyor.

Coca-Cola ve Mavi ise bu anlamda bir işbirliğine girdi. İki dev, geleceğe katkıda bulunmak amacıyla girdikleri bu yolda, bir mobil uygulama aracılığıyla pet şişe topluyor. Kollekt adındaki bu uygulama Coca-Cola Vakfı, Doğa Koruma Merkezi (DKM) ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) iş birliği ile hayata geçirilip, Temiz Akdeniz Toplum Tabanlı Geri Dönüşüm Projesinin önemli bir parçası. 

Proje kapsamında hayata geçirilen Coca-Cola X Mavi koleksiyonu, geri dönüştürülmüş pet, pamuk ya da %100 organik pamuktan üretilmiş dokuz farklı tişörtten oluşuyor. Geri dönüşümde kullanılmış pet şişeler ise biraz önce bahsettiğimiz Kollekt uygulaması aracılığıyla pilot bölge olarak seçilen Kemer’den toplanılmış. Coca-Cola’nın Atıksız Bir Dünya vizyonunun bir parçası olarak gerçekleşen bu projeyi alkışlıyoruz.

Coca-Cola
Mavi
Kollekt
Coca-Cola X Mavi
Benzer İçerikler
Moda %100 sürdürülebilir Mess Frames’den çevreye duyarlı olduğu kadar işlevsel...
26.04.2021
Moda Çevreci yaklaşımlarda bugün Coca-Cola ve Mavi’nin bu projesine bayıldık.
16.09.2020
Moda Önce Gençler! Türkiye’nin denim denince uluslararası alanda temsilcisi Mavi, son dönemin yükselen markası Ma Primi Giovani ile yaptığı yeni işbirliğini duyurdu.
21.07.2020
Son Eklenenler
Moda Bottega’nın 2. sayısı Büyük dijital değişimler gördüğümüz Bottega Veneta dijital dergisinin ikincisini yayınladı.
22.06.2021
Moda Gecelerin vazgeçilmez ismi: Pronovias Tüm dünyada gerçekleştirilen PronoviasEdit projesi, Türkiye’de sürpriz bir isimle paylaşıldı.
22.06.2021
Moda Sürdürülebilir ve şık Sürdürülebilir bir dünya için hepimizin dikkat etmesi gereken bu dönemde, büyük bir alkışı hak eden hareket Louis Vuitton’dan!
22.06.2021