All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Moda
Yayın Tarihi: 03.06.2020 ALL loves: Souq Samurai Bağlan Keskin

Tasarımları ile bir yaşam tarzını simgeleyen Souq Samurai bu sezon Akdenizli dokusuna baharat katmak için yüzünü Doğu’ya çeviriyor.

Onlar için en önemli şey materyalin hissi. Bu yüzden de eldekini değerlendirmeyi çok seviyorlar. Samimiyet ve ulaşılabilirlik vermek istedikleri en büyük his. Akdenizli temasını, Doğu ile birleştirip oryantal bir şekilde 2020 İlkbahar-Yaz sezonuna taşıyor. Markanın kurucu ortakları ve tasarımcıları Ceren Turan ve Gözde Bıçaklı ile konuşuyoruz.

2020 İlkbahar-Yaz koleksiyonunuzda bizi neler bekliyor?

Yeni koleksiyonumuzda Akdenizli Souq Samurai kadının yüzünü yine bir parça baharat katmak için doğuya çeviriyoruz. Konforlu kumaşları feminen siluetlerle buluşturduğumuz yeni koleksiyonda bazı sürprizlerimiz de var. İran ve Tibet halılarından esinlenerek tasarlanan desenlerimiz koleksiyonun gözbebeği. 

Sürdürülebilirlik yine çıkış noktamız ve bu konuya kendi yorumumuzu katmak bizim hem motive ediyor hem de çok heyecanlandırıyor. Koleksiyonumuzun yüzde 80’lik kısmı yine birinci kalite üretim fazlası kumaşlarda oluşuyor. 

Souq Samurai markasının DNA’sında nasıl bir hayat tarzı var?

Ada hayatı, yemek kültürü, denizle ilişkisi yüksek olan Akdeniz ve Ege ruhunu baharatı bol, renkleri eşsiz geçmişine ve köklerine bağlı bir doğu kültürüyle sentezleyerek yola çıkıyoruz. Modern dokulardaki evlerde yaşarken bile aile yadigarı bir halıyı, mobilyayı, kıyafeti keyifle kullanmaya devam eden, değerini bilen bir kadın hayal ediyoruz. Samimiyet ve ulaşılabilirlik her zaman ön planda.  

Akdeniz teması sizin hem bu sezon hem de genel marka mood’larınızdan biri. Bu kültür markanın ürünlerini nasıl şekillendiriyor?

Kullandığımız her materyalin hissiyatı bizim için çok önemli. Akdeniz’in rahatlığı ve feminenliği çok doğru dengelediğini düşünüyoruz. Kullandığımız doğal içerikli kumaşlar, gerçek deniz kabuğu düğmeler aslında hep bu kültürün yansımaları. Ayni ürünü gündüz sandaletlerle, gece de şık aksesuarla tamamlayabileceğiniz çok yönlü ve eforsuz bir şıklık yaratmaya özen gösteriyoruz

En çok hangi ürünleriniz tercih ediliyor?

Antibes elbise en çok tercih edilen ürünlerimizin başında geliyor. Bu sezonda Antibes’i yeni kumaşlarla ve yeni boylarda hazırladık. Antibes’den esinlenerek hazırladığımız Lala bluzlar da bir o kadar seviliyor. Rumi pantolon ve Isadora tulumunda ön sipariş döneminde neredeyse tüm stokları tükendi. Bu sezonda yoğun talep üzerine tekrar yaptığımız Simba pantolon, Jasmine gömlek ve Mansour şort da giyenlerin üzerinden çıkartmak istemediği parçalardan bazıları. 

Ortaklık hikayenizi anlatır mısınız?

Biz aslında yolları New York ve İstanbul’da okurken kesilmiş ancak birbirini pas geçerek profesyonel iş hayatına tanışmış iki arkadaşız.  Üniversiteye kadar birimiz Antalya’da birimiz de İstanbul’da yaşadık. Beraber yaptığımız seyahatler sırasında sohbet ederek ortaya çıkarttığımız bu fikri Nisan 2019’da satışa sunulabilir hale getirdik ve bizi çok mutlu eden tepkiler aldık. Şu an için sadece web sitemiz üzerinden sipariş kabul ediyoruz ve yeni koleksiyonumuzun heyecanını yaşıyoruz. 

SOUQ-SAMURAI
MARKA
RÖPORTAJ
TASARIMCI
Benzer İçerikler
Moda ALL loves: Souq Samurai Tasarımları ile bir yaşam tarzını simgeleyen Souq Samurai bu sezon Akdenizli dokusuna baharat katmak için yüzünü Doğu’ya çeviriyor.
03.06.2020
Son Eklenenler
Moda Zamansız tasarıma modern bakış Reebok ve Maison Margiela iş birliği, şık tasarımlarına bir yenisini daha ekledi.
21.06.2021
Moda Prada 2022 İlkbahar-Yaz 2022 İlkbahar-Yaz koleksiyonuyla bizleri podyumdan sıcak yaz günlerinin ılık esintili sahillerine taşıyan Prada, moda dünyasındaki tahtını kaptırmamaya kararlı!
21.06.2021
Moda Dior 2022 Cruise Atina’ya doğru bir yolculuğa ne dersiniz? Dior, 2022 Cruise koleksiyonu ile büyüleyici bir serüveni başlatıyor.
18.06.2021