All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Moda
Yayın Tarihi: 13.05.2019 ALL loves ILA The Brand Bağlan Keskin

Özel tasarım davet kıyafetleri dendiğinde akla gelen markanın kurucusu Burcu Küçükel’in yaratım alanını konuştuk.

Burcu Küçükel, ILA The Brand tasarımlarına baktığınızda onlarla her zaman mutlu olabileceğinizi söylüyor. Sanırım trendleri takip etmek ya da en popüler şeyleri giymekten daha önemli olan bir şey varsa o da bu değil mi? Üstelik ILA The Brand aynı zamanda modanın güncel tarafını yakalamanızı da sağlıyor.      

ILA The Brand yolculuğu nasıl başladı?

Kendimi bildim bileli içinde mutlu olduğum ve beni yansıtan kıyafetleri tasarlayıp  giymem ile başladı asıl hikayem. Bu konuda en büyük destekçim, çoğunlukla kendi kıyafetlerini diken anneannem oldu. Yakınlarım için tasarladığım kıyafetlerin beğenilmesindeyse aldığım haz ve mutluluk tarif edilemez. Hem bu his hem de gelen olumlu yorumlar sanırım en büyük ateşleyici güç oldu benim için. Tecrübenin de yadsınamaz bir önemi var, bu nedenle Koton ve Inditex firmalarını paylaşmadan geçemeyeceğim, onlar en özel okullarım. Hem işin mutfağında hem de ön planda geçen seneler sonrasında en büyük hayalim ve tutkunu olduğum şey için adım atmış oldum ve kendi markamı kurdum.

Bu sezonun en favori trendleri sence neler?

Yaz trendleri hem sade hem de her an partiye hazır durumda bence. En çok öne çıkan ise canlı ve neon renkler, tüyler, payet ve pırıltılar. Bunun yanında zamansız parçalar her zaman trend.

Markanın stil DNA’sını nasıl tanımlarsın?

Moda kavramı ve trendler şu an sosyal medya ve özellikle de Instagram’ın da etkisi ile beraber bizi ele geçirmiş durumda.  Tüketiciye sunulan ürünler ve çeşit her geçen gün arttığı gibi, sezonlar gittikçe kısaldı. Dolayısı ile daha çok tüketip daha çabuk sıkılıyoruz. Bu dönemin içerisinde zamansız olan parçaların önemi büyük. En büyük hedefim modanın esiri olmadan ve aynı zamanda ondan çok da uzaklaşmadan dolabınıza her baktığınızda mutlu olacağınız ürünler tasarlamak ve zamansız parçalara özel dokunuşlar ekleyerek onları kadınlarla buluşturmak.

Senin elbiselerini özel yapan şey nedir? 

Elbiselerimi özel yapan şey ilk önce müşterilerim, çünkü her kadın kendi enerjisini, duygusunu ve duruşunu katıyor elbiseye. Benim özel kılmak için en çok uğraştığım kısım ise kaliteli kumaş ve dikiş.

Bir tasarımın karakterini nasıl oluşturuyorsun?

Tasarımın karakterini onu giyen kişi oluşturuyor. Tıpkı bir elbiseyi, onu giyen kişinin özel kılması gibi… Dümdüz bir elbise dahi her kadının üzerinde farklı şekilde can buluyor. ILA’nın genel karakterine bakarsak zamansız  parçalar ve trendlerden uzaklaşmayan bir duruş hakim.

Davet elbiseleri günlük hayata nasıl uyarlanabilir?

Elbiseyi değiştiren şey genellikle aksesuarınız, saçınız ve makyajınız. Şu anki moda algısı elbiseleri hem gece hem gündüz kullanmaya yönelik. Ve bence bu bizler için büyük şans. Payet elbiselerin veya eteklerin altına günlük hayatta rahatlıkla sneaker giyebiliyoruz artık!

Bu yazın düğün törenlerinde nasıl kadınlar göreceğiz?   

Abartıdan uzak, daha sade kesimlerle rengin öne çıktığı silüetler göreceğimizi düşünüyorum. 

RÖPORTAJ
MODA
TASARIMCI
ILA-THE-BRAND
COUTURE
Benzer İçerikler
Lifestyle Minik canavarlara renkli dünya Tasarımların tatlılığına mı yoksa modellerin sevimliliğine mi değinsek, bilemedik!
18.01.2021
Moda Devler bir arada Nike, Jordan Brand ve Converse 2021 Çin yeni yılı için hazırladıkları koleksiyon için Çin’in Bahar Festivali'nden ilham aldılar.
08.01.2021
Moda ALL loves ILA The Brand Özel tasarım davet kıyafetleri dendiğinde akla gelen markanın kurucusu Burcu Küçükel’in yaratım alanını konuştuk.
13.05.2019
Son Eklenenler
Moda Yaz aylarının favorisi Siz de günlük hayatın yoğun koşuşturmacasında giydiğiniz şık denimler ile fark yaratanlardan mısınız? Cevabınız evet ise okumaya devam edin!
02.08.2021
Moda Yaz ruhunu yakalamaya hazırlanın! ‘Under The Palm Tree’ ile yazın enerjisini yakalayın!
02.08.2021
Moda Alexander McQueen 2021-22 Sonbahar-Kış Sokak duvarlarından gardıroplara uzanan eşsiz moda yolculuğuna hazırlanın!
28.07.2021