All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Lifestyle
Yayın Tarihi: 19.04.2020 Yükselen yıldız: TikTok Dilruba Karaköse

Facebook'la başlayan sosyal yolculuğumuz, şimdilerde Hollywood yıldızlarının bile dahil olduğu TikTok ile devam ediyor.

Yeni olan her şey başlangıçta pek çoğumuzda çekingenlik ya da garipseme hali yaratır. Detayları keşfettikçe ve o dünyanın bir parçası olmaya başladıkça ise artık eskisi kadar tuhaf gelmemeye başlar. TikTok için de sanırım durum tam olarak bundan ibaretti. Hatırlarsanız ilk çıktığında ki çok da uzun bir zaman önce değildi, kabul edelim kendisini pek benimseyemedik. Yüklenen videoları izledikçe pek de gerekli bir mecra olmadığını düşünenlerimiz de olmuştur. Ancak sosyal medyanın alametifarikası mıdır bilinmez, kısa sürede bir şekilde kendini kabul ettirmeyi başardı. Aslına bakılırsa bir nevi Vine uygulamasını hatırlatıyor. O yüzden çok da uzak sayılmayız kendisine. Yani Vine'ın bir adım ileriye taşınmış versiyonu olarak düşünebiliriz bile TikTok'u. Bu kadar sevilmesinin başlıca nedenlerinden biri, oldukça özgür bir alan sunması. Ne kadar yaratıcı olduğunuz size pek çok takipçiyle geri dönüyor. Tıpkı Instagram'da sayısı giderek artan influncer'ların varlığı gibi TikTok'un da kendine has popüler isimleri var. Loren Gray ve Charli D'Amelio bunlardan sadece ikisi. Peki dünya yıldızlarının bu işe dahil olması nasıl etkiledi sizce? Neden giderek daha da popülerleştiğinin ikinci cevabı da bu. Jonas Brothers, Ariana Grande, Selena Gomez, Reese Witherspoon, Jessica Alba, Will Smith, Mariah Carey ve daha da uzayan bu listeyle ünlülerin hayatına biraz daha dahil olma durumu, TikTok'un tıpkı Instagram gibi kalıcı olmasının zeminini hazırlıyor.

Galeri
TIKTOK
UNLULER
Benzer İçerikler
Lifestyle Yükselen yıldız: TikTok Facebook'la başlayan sosyal yolculuğumuz, şimdilerde Hollywood yıldızlarının bile dahil olduğu TikTok ile devam ediyor.
19.04.2020
Son Eklenenler
Lifestyle Bodrum'da yeni konuk! İtalyan moda devi Valentino, 15 Haziran tarihinde Bodrum Yalıkavak Marina’da yeni butiğini açtı.
21.06.2021
Lifestyle Misafirimiz var! Netflix’in önde gelen yapımlarından olan Stranger Things, kadrosuna yeni isimler kattı.
16.06.2021
Lifestyle Hediye önerisi Baseus'tan Kullanıcı odaklı ürünleriyle her ihtiyaca anında cevap veren Baseus, Babalar Günü'nde babanıza geniş ürün skalasıyla en uygun hediyeyi sunuyor!
16.06.2021