All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Lifestyle
Yayın Tarihi: 06.07.2020 Yengeç Burcu Kadını için doğru bildiğiniz yanlışlar All Magazine

Astrolog Kenan Yasin Bölükbaşı artık ALL Magazin'de...

Bir kişiyi sadece Güneş Burcu’nu baz alarak anlatmayı inanın tasvip etmiyorum. Astroloji sadece burçlardan ibaret değil! Lütfen bu hatırlatmamı es geçmeyin! diyerek Yengeç burcu kadını ile ilgili doğru bildiğiniz yanlışları kaleme alan Astrolog Kenan Yasin Bölükbaşı, karakter analizi yaparken sadece Güneş burcunuzu değil, yükseleninizi de baz alın ya da Ay burcunuzu da dikkate almamız gerektiğine değiniyor. Gelin hep beraber ufak tüyolarla Yengeç kadınını tanıyalım.

Yengeç doğasını anlamak için doğadaki yengeçleri gözlemleyelim. Alın ellerinize büyüteçlerinizi, ajandalarınızı ve kalemlerinizi… Bir yengeci gözlemlemek için sabretmek gerekecek. Ağır ve yavaş ilerleyen su elementi burcuna mensup olduğunu unutmamalıyız. Kabukların içine gizleneceğini, üstüne yosunlar yapıştıracağını da hatırlamanız gerekecek.

Yengecin tüm bu aksiyonu bir yere ait olma ihtiyacı üzerine kuruludur aslında. Yengeç aidiyetlik kuracağı alanları önemseyen doğadadır. Aile, yuva, mahremiyet, korunaklı alanlar bir yengecin olmazsa olmazlarıdır. Su burcu olmasını düşünelim. Su, geç ısınıp geç soğur. Bir yengeç de hayatına kişileri kolayca alamaz, aldıklarını da kolayca bırakamaz.

Yengeçlerden çok iyi ebeveyn olur fakat annelik prensibini direkt bir yengecin kontrolüne bırakamayız. Yengeçler herkesin annesi olabilecek potansiyeldedir. Yani bir yengeç kadını direkt doğurgan, üretken, evlilik delisi değildir. Onlar aynı Adile Naşit gibi birçok kuzucuğa (çocuğa) annelik yapmak isteyecek bir mahremiyete sahiptir.

İlişkilerde ona sorumluluklar alanında özgür bırakacak fakat sahibiyetlik duygusunu ortaklaşa paylaşabileceği bir model arar. Üzerinde baskı kuran erkek modelleri bir Yengeç Kadınına asla hitap etmeyeceği gibi o duygularını aktarabileceği evini, ailesini ve düzenini ona açan bir partner arayışında olacaktır. Bunun yanında aldanmalar ve aldatmalara karşı bağışlayıcı ve kabullenici bir rol çizmekten imtina ederek kaçınacaktır.

Kaçınılması gereken yönler: Kararsızlık ve korunaklı alanları terk etmek zorunda kalınan noktalardaki cesaretsiz tutumdan uzak durmayı başarmalısınız. Yeni ortamlara ve yeni tanıştığınız kişilere karşı soğuk ve uzak durmaktan kaçınmalısınız.

Üzerine gidilmesi gereken yönler: Ailenin kutsallığı ve mahremiyetini kimse sizin kadar öncelik ve önemli saymayacaktır. Misafirperverlik, empati, sevgi bağlarını kurmak ve mahrem alanları korumak konularını çalıştırmalısınız.

Yükselen Burcunuz Yengeç ise: Sevdiğiniz insanlarla birlikte olmak, değerli olduğunuzu hissetmek sizin öncelikli motivasyon alanınızdır. Deniz, havuz, göl gibi su aktiviteleri sizi fazlasıyla motive eder. Yaşamınızdaki keskin olayları iyimserleştirme isteğinde olabilirsiniz. Sevdiklerinizle ev oturmaları, aile şirketlerinde çalışmak, ebeveyn olmak ve duyguları aktarabileceğiniz alanlar bulmak sizi motive eder.

Ay Burcunuz Yengeç ise: İhtiyaç duyduğunuz alanlar mazi, nostalji ve yaşanmışlıklardır. Çocukluğunuzdan beridir tanıdığınız, bildiğiniz, aşina olduğunuz kişiler sizin için güven ihtiyaçlarınızı destekleyen kişiler olacaktır. Anneniz ile aranızdaki iletişimi daha çok önemseyebilirsiniz ve duygularınız değişen ruh halinize göre şekillenecektir.

Sağlık açısından Mide, meme ve göğüs problemlerine dikkat etmelisiniz. Sevginizi ve affediciliğinizi önemsediğiniz müddetçe sağlığınızı güçlü kılmayı başarabilirsiniz. Süt bezleri ve hormonel dengenize dikkat etmelisiniz.

Yengeç kadınını yanlış tanımayın: Yengeç çok içe kapalıdır, kendini ifade edemez diye düşünmek yanlış sonuçlar doğurur. Yengecin dili diğer Zodyak burçları kadar açık olmayabilir fakat size yansıttığı duyguları gayet nettir. Bir yengeç duygularını saklamak konusunda uzman değildir sadece düşüncelerini size aktarmak konusunda rasyonel değil sezgisel davranır. Bir yengeç kadınını anlamak için onu dinlemeyi öğrenmelisiniz.

Yengeç kadınının gölge tarafı: Kolay bırakamamak, bağımlılıklar geliştirmek ve aidiyet kurduğu alanları terk etmekte zorlanmak bir yengeç kadınını etkileyecektir. İçe dönmek ve duygularını içte saklamak, kızgınlığını ifade ederken bile karşı tarafın üzülmemesi için onu ondan daha çok düşünmek Yengeç kadınının gölge tarafı olarak yansıyacaktır.

Yengeç Burcu doğası gereği önceden olacakları sezer. Onu kandırdığınızı düşünüyor olabilirsiniz fakat o sizin vicdanınıza oynar. Vicdanınızla ilgili bir sorun varsa da her şeyi göze alır ve bitirir. Bu raddeye gelene kadar ise oldukça sabırlı davranır ve onu kandırdığınız her ne varsa bilmiyormuş gibi yapabilir. Aslında her şeyin farkındadır çünkü gözleri iyi okur. Bir yengeç kadınına doğruları söylemek için onun direkt gözlerine bakmayı ihmal etmemelisiniz.

İkizler Burcu ünlülerimiz: Türkan Şoray, Sezen Aksu, Aşkın Nur Yengi, Pınar Altuğ, Lady Diana, Deniz Seki, Tuba Büyüküstün, Serenay Sarıkaya, Aylin Kontente

Türkan Şoray
Sezen Aksu
Aşkın Nur Yengi
Pınar Altuğ
Lady Diana
Deniz Seki
Tuba Büyüküstün
Serenay Sarıkaya
Aylin Kontente
Yengeç Kadını
Astroloji
Kenan Yasin Bölükbaşı
Yengeç Burcu Kadını için doğru bildiğiniz yanlışlar
Yengeç Burcu Kadını
Yengeç kadınını tanıyalım
Benzer İçerikler
Moda Lady Gaga yolculuğu Hayalleriniz ile yaratıcılığınız aynı sahneyi paylaşırsa ortaya nasıl bir stil çıkar dersiniz? Gelin bu soruya Lady Gaga’nın sürrealist stiliyle cevap verelim.
14.07.2021
Lifestyle #ALLtalks: Deniz Dülgeroğlu “Ortadoğu’ya inat yaşıyorum bu hayatı.” cümlesini hepiniz duymuşsunuzdur. Gelin bu cümlenin mimarı Deniz Dülgeroğlu ile yaptığımız keyifli röportaja göz atalım.
28.06.2021
Lifestyle Maceraya Hazırlanın! Magnum Türkiye x Netflix işbirliği oyuncu Dilan Çiçek Deniz ile buluştu!
04.06.2021
Son Eklenenler
Lifestyle Dijital etkinlik planlayıcısı: Bolomio Kusursuz bir düğün hayal ederken işlerin tam tıkırında gitmesini istemek hakkınız. “Düğün hazırlığı” cümlesinin bile sizi strese soktuğu bu dönemde bir yardıma ihtiyacınız olduğunda Bolomio imdadınıza yetişecek.
07.09.2021
Lifestyle #ALLtalks: Seçil Alkış 10:AM Shop'un kreatif direktörlüğünü yürüten Seçil Alkış, markanın eylül ayına özel çıkaracağı 'FLY ME' adındaki kolej ceketini ALL okuyucularıyla özel olarak paylaştı! Kemerlerinizi bağlayın, uzun bir yolculuğa çıkıyoruz!
31.08.2021
Lifestyle Lezzet içeren bir davet Keyifle bir araya gelinen bir buluşma ve keyifle deneyimlenen lezzetler. Atelier Gelarto’nun lezzet buluşmaları başlıyor.
26.08.2021