All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Lifestyle
Yayın Tarihi: 23.02.2021 Kadınların sesi Salih Devrim

Dünya Kadınlar Festivali İstanbul, WOW Vakfı ortaklığında bu kez dijital olarak düzenleniyor. Kadınların sesi bu sefer daha gür çıkacak!

Kadınları destekleyerek, kadınların karşılaştığı güçlükleri ve daha eşit bir dünya için oluşturdukları çözümleri görünür kılmayı hedefleyen WOW İstanbul Festivali, ‘Şehirde Kadın Olmak’ ana temasıyla bu yıl İstanbul’da gerçekleşecek. Sadece festival İstanbul’da değil, aynı zamanda Birleşik Krallık, New York, Nepal, Bangladeş, Pakistan, Tayvan ve Batı Avustralya’da da gerçekleşiyor.

British Council ve Sabancı Vakfı işbirliği ile Türkiye’de, 5-6-7 Mart tarihlerinde düzenlenecek festival, toplumsal cinsiyetin hayatlarımızı nasıl etkilediği sorusuna; Şehir Hayatına Katılım, Şehrin Görünmeyen Yüzü, Şehirde Dayanışma gibi alt temalar ile yanıt arayacak. Aynı zamanda, sanat ve sivil toplum alanlarından kadınların imza attığı çalışmalara yer verilecek. Kapsayıcı, kesişimsel, adil ve herkese açık bir platform görevi gören festival, kadınların sesini duyurmak için imkan yaratıp yeni fikirlerin doğmasına zemin hazırlayacak. Kadınlar gününe yakışan bu festival, tüm dünyada büyük bir ses getireceğe benziyor. 

Dünya Kadınlar Festivali
Benzer İçerikler
Lifestyle Kadınların sesi Dünya Kadınlar Festivali İstanbul, WOW Vakfı ortaklığında bu kez dijital olarak düzenleniyor. Kadınların sesi bu sefer daha gür çıkacak!
23.02.2021
Kültür-Sanat Yeni normalde Sundance Film Festivali Sundance Film Festivali için geri sayım başladı.
16.12.2020
Kültür-Sanat 39. İstanbul Film Festivali Her sene büyük bir ilgi ile karşılanan İstanbul Film Festivali, bu sene hem çevrimiçi hem de sinema salonlarında gösterime girmeye hazırlanıyor.
06.10.2020
Son Eklenenler
Lifestyle Billur Saatçi’den bahar kadrajı Dijital dünyanın önemli ismi Billur Saatçi, ALL Magazine / L’Officiel Türkiye için aşık olunacak kareler yakaladı. Tabii ki burada başrol oyuncularımız çiçekler sanıyorsunuz ancak işin kahramanı iPhone 12 Pro…
18.05.2021
Lifestyle Tercihimiz huzurdan yana Babalar Günü’ne sayılı günler kala tercih edeceğimiz hediyeler oldukça önem taşıyor. Bu sene farklı bir konsept sunan Vitalica Wellness ise hem sizleri hem de babalarınızı mutlu etmeye aday oluyor.
18.05.2021
Lifestyle 17-23 Mayıs burç yorumları 17-23 Mayıs haftasında hangi burcun neler yaşayacağına göz atmak ister misiniz?
17.05.2021