All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Lifestyle
Yayın Tarihi: 23.07.2020 iPhone Fotoğraf Ödülleri sonuçlandı Yunus Başaran

13. IPPAWARDS kazananları açıklandı.

İlk iPhone modelinin hayatımıza girdiği 2007 yılında Apple, mobil fotoğrafçılık alanında büyük bir adım attı. iPhone Fotoğraf Ödülleri (IPPAWARDS) adı altında, sadece iPhone ile çekilmiş fotoğrafların belirlenmiş kategorilerde yarışacağı bir organizasyon tertip etti. 

Günümüzde her an yanımızda olan akıllı telefonlar, profesyonel makinalarla yarışacak düzeyde kaliteye sahip fotoğraflar çekebiliyor. Hal böyle olunca her birimiz birer mobil fotoğrafçı olduk diyebiliriz. Çeşitlenen uygulamalar, piyasaya çıkan aksesuarlarla mobil fotoğrafçılığı onlarca adım öne götüren bizler ile başlı başına bir sektör halini aldı. Ve her geçen gün Apple yeni cihazlar çıkarmaya devam etti. 

Bu yıl 13. sü düzenlenen ve rekor katılıma imza atan IPPAWARDS’ın tüm dünyadan amatör ya da profesyonel fotoğrafçılardan oluşan katılımcılarının heyecanla beklediği o an geldi. Apple, 13. IPPAWARDS ödüllerinin sahiplerini açıkladı. Dünya çapındaki iPhone kullanıcılarına ilham veren, onların yaratıcılıklarını destekleyen IPPAWARDS bağımsız bir ödül vitrini açıklamasını yapan marka, kazananları ise şöyle belirledi. 

Yılın Büyük Ödülü (Yılın Fotoğrafçısı), Birleşik Krallık’tan Dimpy Bhalotia’ya Uçan Çocuklar adlı eseriyle, aynı ödülün ilk sırasında Hindistan’dan Artyom Baryshau’nun Duvar Yok adlı çalışması, ikinci sırada Çin’den Geli Zhao’nun isimsiz çalışması ve son olarak üçüncü sırada Irak’tan Saif Hussain’in Gençlik Şeyhi isimli portresi ödül sahibi oldu. Diğer kategoriler ve birincileri galeride yer alıyor.

IPPAWARDS
iPhone
Shot on iPhone
Apple
Benzer İçerikler
Lifestyle Billur Saatçi’den bahar kadrajı Dijital dünyanın önemli ismi Billur Saatçi, ALL Magazine / L’Officiel Türkiye için aşık olunacak kareler yakaladı. Tabii ki burada başrol oyuncularımız çiçekler sanıyorsunuz ancak işin kahramanı iPhone 12 Pro…
18.05.2021
Lifestyle Bahar yüklendi; Apple Apple’ın beklenen bahar etkinliği gerçekleşti.
21.04.2021
Lifestyle iPhone ile yönetmen siz olun Teknoloji dünyasının sunduğu olanaklar gün geçtikçe gelişmeye devam ediyor. Akıllı telefonlar ile çekilen klipler ise müzik dünyasına ayrıcalık tanıyor.
31.03.2021
Son Eklenenler
Lifestyle İleri dönüşümde son nokta “Sürdürülebilir bir kent” terimini duyduğunuzda aklınıza ne gelir? Daha çok yeşil alan? Geri kazandırılan yağmur suları? Yatay mimari? Biraz daha düşünün?
22.06.2021
Lifestyle Gucci ailesinin son üyesi Flora Gorgeous Gardenia’ya yakışan isim açıklandı.
22.06.2021
Lifestyle Bodrum'da yeni konuk! İtalyan moda devi Valentino, 15 Haziran tarihinde Bodrum Yalıkavak Marina’da yeni butiğini açtı.
21.06.2021