All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Lifestyle
Yayın Tarihi: 14.05.2020 Evde konforlu ofis ortamı Timur Can Ersoy

Evde çalıştığımız dönem devam ederken çalışma ortamınızı verimli hale getirecek 8 dekorasyon önerisi ile karşınızdayız.

İçinde bulunduğumuz ortamın çalışırken, yaratırken etkisi göz ardı edilemeyecek kadar fazla. Özellikle de şu dönemde. Ancak bu ortamı değiştirmek de sizlerin elinde. Sizlere vereceğimiz ipuçları ile kendinizi daha üretken hale getirebilir ve konsantrasyonunuzu arttırabilirsiniz. Hadi bakalım, birbirinden ekonomik ve kolay dekorasyon hileleri ile kendinizi iyi hissetmek sizin elinizde.

Aydınlatma

Düşük ışıkta çalışmak hem gözlerinizi yorarken hem de modunuzun düşmesine neden oluyor. Bu nedenle evdeki çalışma ortamında yüksek ışıklı bir lamba bulundurabilir ya da masanızı gün ışığı alan bir bölgede konumlandırabilirsiniz. Bu küçük hareketle enerjinizde farklı bir değişim olduğunu göreceksiniz.

Minimalizm

Günümüz modası ‘minimalist yaşam’ çalışma alanınız içinde bir estetik katıp mekanınızın her türlü şık ve davetkar görünmesini sağlıyor. Ayrıca karmaşayı ve dağınıklığı önleyerek çalışma hayatınızdaki verimliliği de arttırıyor.

Canlı renkler

Renk, verimliliğin eş anlamlısıdır diyebiliriz. “Renklerin gücü” diye bir tabir vardır ve bu doğrultuda yapılan bilimsel çalışmalar açık ve canlı renklerin ruh halini olumlu yönde etkilediği kanıtlandı. Özelliği de verimliliği arttırdığı...

Canlandırıcı kokular

Kokular her zaman bizi canlı tutmaya yardımcı olur. Duyularınızın her zaman uyarılması ve getireceği ferahlık hissiyatı ile canlanacak ve çalışmalarınıza odaklanacaksınız. Bunun için kokulu mumlar, uçucu yağlar ve son dönemin favorisi olan Palo Santo tütsüleri etkili olacaktır.

Doğa ile iç içe

Şehir hayatının en zorlu kısımlarından biri yeşil bölgelerin azlığı... Pandemi dolayısıyla evimizde kaldığımız bu günlerde çalışma odanızı ve yaşam alanlarınızı canlı ve yeşil bitkiler ile dekore edip doğayı evinize taşıyabilirsiniz.

Motivasyon

Kendinizi tükettiğiniz ve ilhamınızın eksildiğini düşündüğünüz zamanlarda çalışma odanızda duvarınıza veya mantar panonuza asacağınız motivasyonel mesajlar ile ilhamınızı ve ruh halinizi değiştirip düşüncelere dalabilirsiniz.

Pratik depolama

Dağınıklık her zaman kafa karıştırıcıdır. Aradığınızı bulamazsınız hatta düşündüklerinizi bile bulamazsınız. Bu yüzden çalışma alanınızdaki masa düzeniniz, depolama alanlarınızı ayrıştıracak şık ve göze hitap eden alanlar oluşturabilirsiniz.

İlham panosu

Bir mantar pano çalışma masanızın olmazsa olmazı diyebiliriz. Günlük yapılacaklar listeniz, fotoğraflarınız ve unutmamanız gereken mesajlarınız ile dolu bir mantar pano günlük işlerinizi yaparken size yardım edecek en büyük yardımcı olacaktır.

DEKOR
HOME-OFFICE
COVID-19
Benzer İçerikler
Lifestyle İyileştiren ev bitkileri Metropol hayatından yeşile kaçamıyorsak evlerimize yeşili getirmek bakımı kolay beş bitki önerisi ile mümkün.
23.05.2020
Lifestyle Yıldızların evlerine kısa bir tur Çok severek takip ettiğimiz yıldızların nasıl bir yerde yaşadıklarını hiç merak ettiniz mi?
14.05.2020
Lifestyle Evde konforlu ofis ortamı Evde çalıştığımız dönem devam ederken çalışma ortamınızı verimli hale getirecek 8 dekorasyon önerisi ile karşınızdayız.
14.05.2020
Son Eklenenler
Lifestyle İleri dönüşümde son nokta “Sürdürülebilir bir kent” terimini duyduğunuzda aklınıza ne gelir? Daha çok yeşil alan? Geri kazandırılan yağmur suları? Yatay mimari? Biraz daha düşünün?
22.06.2021
Lifestyle Gucci ailesinin son üyesi Flora Gorgeous Gardenia’ya yakışan isim açıklandı.
22.06.2021
Lifestyle Bodrum'da yeni konuk! İtalyan moda devi Valentino, 15 Haziran tarihinde Bodrum Yalıkavak Marina’da yeni butiğini açtı.
21.06.2021