All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Lifestyle
Yayın Tarihi: 28.01.2021 Değişim zamanı Onur Özcan

2021 ile birlikte alınan yeni kararlar, arzulanan yeni başlangıçlar çok da uzak değil. Yalnızca birkaç uygulama uzağınızda. Sizler için hazırladığımız uygulama seçkisi ile artık her şey çok daha kolay olacak.

Her yeni yılda hepimiz yeni bir başlangıç yapıp hayatımızda değişiklikler yapmak isteriz. Kimileri spor yapmaya başlar, kimileri bazı alışkanlıkları geride bırakmayı… 2021 yılın için hepimizin tek bir dileği vardı; pandeminin sona ermesi. Henüz mutlu sona ulaşmış değiliz ama aşılamanın başlaması bizlere güzel günlerin geleceğini müjdeler nitelikte. Yine de henüz her şey hallolmuş değil. Hala evde kalmalı ve aldığımız önlemleri sürdürmeliyiz. Biraz daha dişimizi sıkmamız gerek bu süreçte yeni yıl için kendinize verdiğiniz sözleri, hedeflerinizi gerçekleştirmek ister misiniz? Evden çıkmadığımız bugünlerde bunu nasıl yapacağız dediğinizi duyar gibiyiz. Sizler için hazırladığımız uygulama listeleri yeni bir şeyler öğrenmeden formda kalmaya kadar her konuda yardımınıza koşacak. Hayatınızı kolaylaştıracak uygulamalara yakından bakalım.

 

Kendinize bakmayı ihmal etmeyin

Spor salonlarının kapalı olması, evden çıkamamamız sağlığımıza ve iyi görünmemize engel değil. Fitwell Kişisel Egzersiz Koçun uygulaması ile evde profesyonel koçlarla egzersiz yapabilirsiniz. Meditopia: Meditasyon App ile stresten uzaklaşıp ruhunuzu dinginleştirecek birçok farklı meditasyonu deneyebilirsiniz. Su tüketiminin ne kadar önemli olduğu tüm uzmanlar tarafından dile getiriliyor. Kimileri gün içinde su içmeyi unuttuğu için kimileri ise düzenli su tüketimi alışkanlığına sahip olmadığı için bu önemli noktayı atlıyorlar. WaterMinder sayesinde gün içinde su içmeyi unutmadan düzenli su tüketimi alışkanlığı elde edebilirsiniz. Özellikle pandemi sürecinde en çok sorun yaşadığımız konulardan biri de uyku düzensizliği oldu. Sleep Cycle- Sleep Tracker ile uyku düzeninizi kontrol edebilirsiniz. Sağlıklı bir bedene giden yollardan birinin de düzenli uykudan geçtiğini unutmamalıyız.

Formunuzu koruyun ve esnekliğinizi arttırın

Evde daha çok vakit geçirdiğimiz ve ne yazık ki hareketsiz kaldığımız ya da sınırlı hareketler yaptığımız bir dönem içerisindeyiz. Bu süreçte Glo, Yoga StudioAsana Rebel:Get in Shape gibi favori uygulamalar sayesinde duruşunuzu iyileştirebilir ve esnekliğinizi artırabilirsiz. 7 Minute Workout- Seven ya da Nike Training Club uygulamaları ile kendi fitness programınızı oluşturup kendi başınıza kardiyo egzersizleri yapabilirsiniz. 5K Runner: Couch to 5K Trainer uygulaması ise sizlere düzenli koşu alışkanlığı kazandıracak. Çok sevilen yoga uygulaması Yoga Studio: Mind & Body ise size hem ruhsal hem fiziksel olarak rahatlayacağınız keyifli dakikalar vaat ediyor.

Yeni yıla yeni alışkanlıklar

Bu yeni yılda aldığınız kararlar rafta kalmayacak. StepsApp Adım Sayar günde 10 bin adım hedefinize ulaşabilirsiniz. Done: A Simple Habit Tracker ile hedeflerinizi belirleyerek sağlıklı rutinlerle istediğiniz alışkanlıkları hayatınıza sokabilirsiniz. Çok başarılı olan Kwit uygulaması ile bu sene artık sigarayı bırakabileceksiniz. Blinkist ise büyük küçük herkese kitap okuma alışkanlığı kazandırmayı hedefliyor. Punkt: One sentence journal uygulaması ile içinizdeki yazarı ortaya çıkarabilirsiniz.

İşlerinizi evden de halledebilirsiniz

Sizler için seçtiğimiz uygulamalar kendi işinizi kurmanız ya da yönetmeniz için işinizi oldukça kolaylaştıracak. Weebly’nin şık şablonları kendi websitenizi kurabilirsiniz. Pandemi sürecinde büyük ölçüde dijitalleşen okul, iş hayatımız bizlere birçok sorumluluğu da beraberinde getirdi. Tüm çalışmalar dijital olunca teslim tarihleri de bazen karışabiliyor. Microsoft To Do uygulaması planlarınızı ve teslim edilmesi gerekenleri kontrol edebilmenizi sağlıyor, artık bir şeyleri yapmayı unutmayacağız. Canva uygulaması ile logolardan afişlere hayalinizdeki tasarımı basitçe oluşturabilirisiniz. Shopify ise sizlere işletmenizi istediğiniz yerden yönetme imkanı sunuyor.

Sanat her an yanınızda

Neredeyse bir yıldır pandemi sebebiyle müzelerden ve galerilerden uzak kaldık. Sanal Müze uygulaması sayesinde birçok müzeyi ziyaret edebilirsiniz. Bunun yanı sıra sanat tarihi ile ilgili birçok yeni bilgiye ulaşabileceğiniz ve yetenekli sanatçılar keşfedebileceğiniz Daily Art uygulaması ile sanat eserlerini inceleyip evde keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Photos © Unsplash

Apple
Uygulama
Sağlık
Sanat
Benzer İçerikler
Lifestyle Bahar yüklendi; Apple Apple’ın beklenen bahar etkinliği gerçekleşti.
21.04.2021
Lifestyle İlişkinize teknoloji katın! 14 Şubat için geri sayım başladı. Hala hediye seçiminde kararsız kalanlar ise mutlaka aşağıdaki listeye bir göz atmalı.
12.02.2021
Lifestyle Apple Music harekete geçiriyor Apple Music, sporla iç içe yaşayan isimlerle birlikte yeni müzik listeleri oluşturuyor.
02.02.2021
Son Eklenenler
Lifestyle Twitter'dan yeni özellik! Attığınız Tweetler için ödeme alabileceğiniz “Tip Jar” adındaki özelliğini tanıtan Twitter, daha birçok yeni özelliğin yolda olduğunun sinyallerini verdi.
08.05.2021
Lifestyle Ton balığının mucizeleri Dardanel Ton Balığı ile vücudunuzu nasıl koruyabilirsiniz? Vücuda yararlı Ton Balıklı Salata nasıl yapılır? İşinde uzman kişilere danışılan sorular ALL Magazine okuyucularına özel cevaplanıyor!
05.05.2021
Lifestyle Annenizi özel hissettirecek çaylar Bu yıl anneler gününde annenize mutluluk ve huzur demlemeye ne dersiniz?
04.05.2021