All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Lifestyle
Yayın Tarihi: 04.05.2020 DeFacto’dan sektöre hareket hamlesi Yunus Başaran

Sektörün durma noktasına geldiği şu günlerde hazır giyim devi DeFacto’dan hareket kazandıran destek haberi geldi.

Covid-19 pandemisi sadece tekstil sektörünü değil tüm sektörleri durma noktasına getirdi. Tüm dünyayı kasıp kavuran covid-19 pandemisi sebebiyle sektörün dönmesini sağlayan alışveriş yapma potansiyeli hali hazırda durma noktasına geldiği için de giyimden, aksesuara birçok ürün tedarikçilerin ellerinde kaldı. Ödeme dengeleri bozuldu ve de tezgahlar durma noktasına geldi. Krizin ilk günlerinde üretim tesislerini medikal gereçler üretmeye ayarlayan ve organize eden DeFacto radarlarımıza girmişti. 8 Nisan’da Biz Bize Yeteriz Türkiyem kampanyasına 1 milyon maske bağışlayan DeFacto, kampanyaya ek olarak 1 milyon maske daha bağışlayacağını duyurmuş ve toplamda uluslararası standartlara uygun antibakteriyel 2 milyon maske bağışlayacağı haberiyle büyük alkış aldı.

Tekstil devi DeFacto şimdi ise hazır giyim sektörünün tedarikçilerinin işlerinin bozulduğu bu anlarda hızır gibi yetişerek, yaz sezonu için üretilen yaklaşık 19 milyon parça ürünün bedeli olan 400 milyon lirayı bir ay içinde ödeyeceğini açıkladı. Ayrıca 2020-21 Sonbahar-Kış sezonu için de 500 milyon liralık sipariş vereceği belirtti. 

DeFacto CEO’su İhsan Ateş’in “Türk tekstil sektörü, yılda 30 milyar dolara yakın ihracat yaparken yaklaşık 1 milyon kişiyi de istihdam ediyor. Hatta bazı illerimizde sanayi üretimlerinde tekstil sektörü lider alanların başında geliyor. Dolayısıyla Türkiye ekonomisine dünyadaki korumacılık önlemlerine rağmen büyük katkı sağlıyor. Tekstil sektörünün en önemli parçalarından biri de hazır giyim tedarikçileridir. Üretim bölümünün büyük yükünü taşırlar. Dolayısıyla üretim yani tezgahlar durursa tekstil sektörü de tökezler. Sektörün tökezlemesi demek Türk ekonomisine zarar vermesi demektir. Bu yüzden taşın altına elimiz koymayı görev bildik.” sözleriyle tekstil sektörünün Türkiye için stratejik bir önem teşkil ettiğini ifade etti.

Defacto
Covid-19
Benzer İçerikler
Lifestyle Koronavirüs aşısı hakkında merak edilenler Sizler için ülkemizde uygulanacak Çin üretimi “CoronaVac” hakkında bilinmeyenleri ele aldık.
15.01.2021
Moda Şıklık ve konfor bir arada Evlerimizde geçireceğimiz yılbaşı gecesi için rahatlığı şıklıkla buluşturan tasarımlar DeFacto'nun yılbaşı özel koleksiyonunda.
18.12.2020
Moda Sportif şıklık DeFacto bizlere gün içinde rahat ve şık bir görünüm sunmak için oluşturulan Jogger Pantolon koleksiyonunu sundu. Bu koleksiyon hem çalışırken hem de günlük hayatımızda kullanabileceğimiz şekilde tasarlandı. Eğer siz de rahatlığınızdan ödün vermeden özenli görünmek isteyenlerdenseniz aradığınız ürünler burada. Renk paletini bej, gri, siyah ve yeşilden alan koleksiyonda hem kadınlar hem de erkekler için sportif şıklığın altını çizen ürünler yer alıyor. DeFacto bu özel koleksiyon için tarzıyla dikkat çeken Şef Danilo Zanna ve sosyal medya fenomeni Cemre Solmaz ile tanıtım yaptı. Danilo Zanna ve Cemre Solmaz kombinlerini yaptı. Sıra sizde..
01.10.2020
Son Eklenenler
Lifestyle Twitter'dan yeni özellik! Attığınız Tweetler için ödeme alabileceğiniz “Tip Jar” adındaki özelliğini tanıtan Twitter, daha birçok yeni özelliğin yolda olduğunun sinyallerini verdi.
08.05.2021
Lifestyle Ton balığının mucizeleri Dardanel Ton Balığı ile vücudunuzu nasıl koruyabilirsiniz? Vücuda yararlı Ton Balıklı Salata nasıl yapılır? İşinde uzman kişilere danışılan sorular ALL Magazine okuyucularına özel cevaplanıyor!
05.05.2021
Lifestyle Annenizi özel hissettirecek çaylar Bu yıl anneler gününde annenize mutluluk ve huzur demlemeye ne dersiniz?
04.05.2021