All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Kültür-Sanat
Yayın Tarihi: 28.05.2020 Rowling'den ücretsiz kitap Timur Can Ersoy

Harry Potter serisinin yazarı J.K. Rowling, yeni kitabı Ickabog'u çocuklar için salgın döneminde online ve ücretsiz olarak yayınlayacak.

Bu dönem okulları sona eren ve vakitlerinin çoğunu evlerinde geçiren çocukların evde eğlenceli vakit geçirmelerine yardımcı olmak istediğini belirten yazar J.K. Rowling bu hafta itibariyle yeni kitabının her hafta bir veya iki bölümünü yayınlayacağını duyurdu. Kitabın tamamını okumak isteyenler için ise 10 Haziranda çıkacağını duyuran yazar, 10 yıl önce bu öyküyü yazmaya başladığını, çoğunluğu el yazısı olan müsveddeleri tavan arasında sakladığını söylüyor. Rowling, “Çok yakın zamana kadar, Ickabog’un hikâyesini duyan tek kişi benim iki küçük çocuğumdu. Ickabog’u çevrimiçi olarak ücretsiz yayınlamaya karar verdim. Böylece karantinadaki çocuklar veya bu garip, sarsıcı zamanda okula geri dönen çocuklar bunu okuyabilir ya da birilerinden kendine okumasını isteyebilir” dedi. Bu kitabın fikrinin henüz ‘Harry Potter’ kitaplarını yazarken oluştuğunu belirten Rowling serinin son kitabından sonra yayınlamaya niyet ettiği ‘Ickabog‘u küçükken çocuklarına okuduğunu belirtti.

Son Eklenenler
Kültür-Sanat Yanımızdan ayırmak yok! Koltuk altı bakımınızı yeniden şekillendirecek yeni bir ürün öneriyoruz.
30.03.2021
Kültür-Sanat Louvre Müzesi'nden eşsiz deneyim Paris'in dünyaca ünlü müzelerinden Louvre Müzesi, pandemi döneminde sanatseverleri yalnız bırakmıyor.
30.03.2021
Kültür-Sanat The Suicide Squad'dan ilk fragman James Gunn'ın yazıp yönettiği yeni Suicide Squad filminden ilk fragman geldi.
29.03.2021