All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Kültür-Sanat
Yayın Tarihi: 12.01.2021 Martin Margiela’dan sergi sürprizi Onur Özcan

Ünlü moda tasarımcısı Martin Margiela, ilk kişisel sergisi için tüm hazırlıkları tamamladı.

Medyadan, şöhretten hatta defileleri için süper modellerden bile uzak durarak yalnızca güçlü tasarımlarına odaklanan Martin Margiela’yı yakından tanıyalım. Belçikalı tasarımcı, Anvers’in ünlü okulu Royal Academy of Fine Arts'ın Moda Tasarımı bölümünden mezun olduktan sonra 1984'te Jean Paul Gaultier’in asistanı olarak moda dünyasına adım attı. Daha sonra Paris’te Jenny Meirens ile birlikte çok ses getirecek Maison Margiela markasını kurdu. Moda dünyasının “gerekliliklerinden” uzak durarak markası ile birlikte kariyer basamaklarını hızla çıkan tasarımcı üzücü bir haberle 2009 yılında artık tasarım yapmayacağını açıkladı. Margiela’dan sonra markanın Kreatif Direktörü koltuğuna John Galliano’nun oturmasıyla birlikte ünlü tasarımcı her şeyden uzak sade hayatına geri dönmüştü. Yıllar sonra Martin Margiela’dan gelen haber büyük bir heyecan uyandırdı. Moda dünyasındaki vedasından sonra birçok sergiye ve kendi adıyla yayınlanan belgesele konulan ünlü tasarımcı, bu kez bir sanatçı olarak karşımıza çıkacak. 15 Nisan-25 Temmuz tarihleri arasında Lafayette Anticipations’da gerçekleşmesi beklenen sergide Margiela’nın daha önce hiç görülmemiş heykelleri, fotoğrafları ve enstalasyon çalışmaları yer alacak.

Martin Margiela
Maison Margiela
Lafayette Anticipations
Benzer İçerikler
Moda Reebok X Maison Margiela Reebok’ın spor ayakkabı kültürünün sınırlarını zorlayan tasarımı Instapump Fury, Maison Margiela kolabrasyonuyla yeniden tasarlandı.
05.05.2021
Kültür-Sanat Martin Margiela’dan sergi sürprizi Ünlü moda tasarımcısı Martin Margiela, ilk kişisel sergisi için tüm hazırlıkları tamamladı.
12.01.2021
ALL Men Dior ile hiper gerçeklik Dior Men 2021-22 Sonbahar-Kış koleksiyonunun detayları ortaya çıktı. Amerikalı sanatçı Kenny Scharf ile buluşan Kim Jones büyüleyici bir sunuma imza attı.
09.12.2020
Son Eklenenler
Kültür-Sanat Yanımızdan ayırmak yok! Koltuk altı bakımınızı yeniden şekillendirecek yeni bir ürün öneriyoruz.
30.03.2021
Kültür-Sanat Louvre Müzesi'nden eşsiz deneyim Paris'in dünyaca ünlü müzelerinden Louvre Müzesi, pandemi döneminde sanatseverleri yalnız bırakmıyor.
30.03.2021
Kültür-Sanat The Suicide Squad'dan ilk fragman James Gunn'ın yazıp yönettiği yeni Suicide Squad filminden ilk fragman geldi.
29.03.2021