All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Kültür-Sanat
Yayın Tarihi: 14.12.2020 Manu Atelier'in eseri Onur Özcan

Victoria & Albert Müzesi, çantaların yüzyıllardır sürdürdüğü yolculuğu “Bags: Inside Out” sergisi ile ölümsüzleştiriyor.

Dünyanın önde gelen müzeleri arasında yer alan Victoria & Albert Müzesi, geçen nisan ayında gerçekleşmesi planlanan “Bags: Inside Out” adlı sergiyi  pandemi sebebiyle 12 Aralık tarihine ertelemişti. Geçen cumartesi günü açılışı yapılan sergide 16. yüzyıldan günümüze uzanan, dünyanın birçok yerinden özenle seçilmiş tasarımlar bir araya getirildi. Sergide yer alan tasarımlar ise Dr. Lucia Savi’nin küratörlüğünde özenle seçildi.

Margaret Thatcher’dan Jane Birkin’e kadar birçok önemli ismin imza çantalarının yanı sıra toplamda 300 adet özel tasarım çantanın yüzyıllar içindeki yolculuğu gözler önüne seriliyor. Moda dünyasının “en”lerinin bir araya geldiği sergide yer alan tasarımlar arasında İstanbul merkezli özel deri tasarımlara imza atan Manu Atelier’in ikonik bir tasarımı da yer alıyor. Markanın kurucu ortakları Beste Manasır Bağdatlı ve Merve Manastır, sergide yer alan Pristine adlı tasarımın deri zanaatkarı olan babalarının 20 yıl önce yaptığı bir tasarıma dayandığını belirtiyor. Bu başarı hakkındaki hislerini ise şu sözlerle ifade ediyorlar:

“Bizim ve ekibimiz için oldukça gurur verici bir an. Daha yolun en başından, zamansız tasarımların, marka mirasının ve güçlü marka değerlerinin önemine odaklanarak çalıştık. Hikaye ve ustalığı arkasına alarak güçlü bir vizyon ile ürün yaratmak bizim için gerçek bir tutkuydu. Biz, ülkemizin yetiştirdiği en önemli deri ustalarından biri, babamızın atölyesindebüyüdük. Onun tutku ile yarattığı, tasarladığı çantaları izledik. Bu yeteneği izlerken her zaman uluslararası sahnede yer alması gerektiğine inandık. Sergide yer alan Pristine modeli çantamızın tarihi aslında 20 yıl öncesine, babamızın yaptığı özgün tasarımlardan birine dayanıyor. Bu nedenle bugün V&A Müzesi’nde sergileniyor olması bize ayrıca mutluluk ve gurur veriyor.”

Beste Manasır Bağdatlı & Merve Manastır

Sergi ile ilgili detaylara ve daha fazlasına buradan ulaşabilirsiniz.

Manu Atelier
Victoria & Albert Müzesi
Benzer İçerikler
Kültür-Sanat Manu Atelier'in eseri Victoria & Albert Müzesi, çantaların yüzyıllardır sürdürdüğü yolculuğu “Bags: Inside Out” sergisi ile ölümsüzleştiriyor.
14.12.2020
Son Eklenenler
Kültür-Sanat Yanımızdan ayırmak yok! Koltuk altı bakımınızı yeniden şekillendirecek yeni bir ürün öneriyoruz.
30.03.2021
Kültür-Sanat Louvre Müzesi'nden eşsiz deneyim Paris'in dünyaca ünlü müzelerinden Louvre Müzesi, pandemi döneminde sanatseverleri yalnız bırakmıyor.
30.03.2021
Kültür-Sanat The Suicide Squad'dan ilk fragman James Gunn'ın yazıp yönettiği yeni Suicide Squad filminden ilk fragman geldi.
29.03.2021