All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Kültür-Sanat
Yayın Tarihi: 01.03.2020 Hermitage’ı gezelim mi? Yunus Başaran

Dünyanın en önemlileri müzelerinden biri olan Rusya’daki Hermitage Müzesi’ni tüm detaylarıyla ve ekstra sürprizlerle gezmek ister misiniz?

Saint Petersburg’da bulunan Hermitage Müzesi dünyanın en büyük üçüncü müzesi olarak bilinir. Yaklaşık 3 milyondan fazla parçanın yer aldığı müzedeki koleksiyonlar, daha önce Rus çarlarının yaşadığı Kış sarayı da dahil olmak üzere tam altı tarihi binadan oluşan bir komplekste sergilenir. Her yıl milyonlarca ziyaretçiye ev sahipliği yapan Hermitage Müzesi’nde sergi kısmına ek olarak konser, resital gibi sanatsal aktiviteler de düzenleniyor. 

Apple, Shot on iPhone video serisini devam ettirdiği bir kısa film ile Rubens, Rembrandt, Tiziano Vecellio, Caravaggio, El Greco ve daha birçok sanatçıya ait yaklaşık 600 başyapıtın yer aldığı Hermitage Müzesi’nin 45 salonunu gezme fırsatı yaratıyor. Film, vizyoner yönetmen Axinya Gog tarafından 5 saat 19 dakika ve 28 saniye süren büyüleyici ve masalsı bir yürüyüş gerçekleştirilip kaydedilerek yaratıldı. Bir kadın zekasının inceliklerini gördüğümüz video, ayrıca tek şarj ile iPhone ailesinin son neferi iPhone 11 Pro Max ile çekildi. Gog, çekim süreciyle ilgili olarak “Daha önce bu denli büyük ölçekli bir projede iPhone ile çalışmamıştım. Bu yüzden ekibimle birlikte aygıtı titizlikle inceledik ve yaratıcı çözümümüzün tamamını aygıt özelliklerini temel alarak geliştirdik. Şu anda bunun yalnızca iPhone ile çekilebilecek bir proje olduğunu söyleyebilirim!” sözleriyle Apple’ın her yıl mükemmelleştirdiği iPhone ailesine güvenini de betimliyor.

Hatırlarsanız geçtiğimiz Eylül ayında, iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max olarak tanıtılan 3 üyelik aile, Geniş Açı, Ultra Geniş açı ve Telefoto olmak üzere yeni nesil kamera yerleşimiyle gelmişti. 4K kalitesinde, tek planda çekilen film 125Gb gibi bir boyuta sahipti. Son detay ise çekim bittikten sonra dahi iPhone 11 Pro Max’te kalan pil oranı %19 olması.
 

iPhone 11 pro max
Apple
Shot On iPhone
Axinya Gog
Hermitage
Benzer İçerikler
Lifestyle Bahar yüklendi; Apple Apple’ın beklenen bahar etkinliği gerçekleşti.
21.04.2021
Lifestyle iPhone ile yönetmen siz olun Teknoloji dünyasının sunduğu olanaklar gün geçtikçe gelişmeye devam ediyor. Akıllı telefonlar ile çekilen klipler ise müzik dünyasına ayrıcalık tanıyor.
31.03.2021
Lifestyle Fotoğraflarınızı süsleyin iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max’in gelişmiş kamera sistemi 'nasıl iyi bir fotoğraf çekilir?' sorusunun yanıtlarını sizlere sunuyor.
26.02.2021
Son Eklenenler
Kültür-Sanat Yanımızdan ayırmak yok! Koltuk altı bakımınızı yeniden şekillendirecek yeni bir ürün öneriyoruz.
30.03.2021
Kültür-Sanat Louvre Müzesi'nden eşsiz deneyim Paris'in dünyaca ünlü müzelerinden Louvre Müzesi, pandemi döneminde sanatseverleri yalnız bırakmıyor.
30.03.2021
Kültür-Sanat The Suicide Squad'dan ilk fragman James Gunn'ın yazıp yönettiği yeni Suicide Squad filminden ilk fragman geldi.
29.03.2021