All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Kültür-Sanat
Yayın Tarihi: 23.01.2021 Dünyanın en değerli sanat eseri Merve Girgin

Dünyanın en pahalı eseri, Amerikalı üniversite mezunlarının borçlarına gönderme yapıyor.

Dünyanın en pahalı eseri sizce ne olabilir? Muhtemelen aklınıza dünyanın en çok bilinen sanat eserleri geliyordur. Ancak şimdi bahsedecek olduğumuz dünyanın en pahalı sanat eseri, beklediğinizden çok farklı bir şey çıkacak. 
 
New York Grand Central Terminal’inde yer alan “Da Vinci of Debt” adlı eser 470 milyon dolarlık değeri ile dünyanın en pahalı sanat eseri olarak kabul edildi. Bu eser, Amerika’da 45 milyon üniversite mezununun borçlarına yapılan bir gönderme aslında. Öğrenci borçlarına atıf yapan Natural Light adındaki sanat ekibi, doğal materyalleri bir araya getirmesi ile biliniyor. Amerika’da dört senelik üniversite eğitimi yaklaşık 180 bin dolardan fazla tutuyor. Her diplomanın bu miktara denk geldiğini düşünürsek, bu sanat eserinde 2600 gerçek üniversite diplomasının kullanılmış olması ilginizi çekecektir. Leonardo Da Vinci’nin 600 yıl yaşındaki tablosu Salvador Mundi’nin 20 milyon dolarlık değerini geçen Da Vinci of Debt adlı sanat eseri, toplamda 470 milyon dolarlık bir değere sahip.  

sanat
Benzer İçerikler
Lifestyle Değişim zamanı 2021 ile birlikte alınan yeni kararlar, arzulanan yeni başlangıçlar çok da uzak değil. Yalnızca birkaç uygulama uzağınızda. Sizler için hazırladığımız uygulama seçkisi ile artık her şey çok daha kolay olacak.
28.01.2021
Kültür-Sanat Dünyanın en değerli sanat eseri Dünyanın en pahalı eseri, Amerikalı üniversite mezunlarının borçlarına gönderme yapıyor.
23.01.2021
Kültür-Sanat Banksy yine şaşırttı Kim olduğunu bilmediğimiz grafiti sanatçısı Banksy, Pulp Fiction uyarlaması eserinin fiyatıyla dudak uçuklattı.
03.12.2020
Son Eklenenler
Kültür-Sanat Yanımızdan ayırmak yok! Koltuk altı bakımınızı yeniden şekillendirecek yeni bir ürün öneriyoruz.
30.03.2021
Kültür-Sanat Louvre Müzesi'nden eşsiz deneyim Paris'in dünyaca ünlü müzelerinden Louvre Müzesi, pandemi döneminde sanatseverleri yalnız bırakmıyor.
30.03.2021
Kültür-Sanat The Suicide Squad'dan ilk fragman James Gunn'ın yazıp yönettiği yeni Suicide Squad filminden ilk fragman geldi.
29.03.2021