All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Güzellik
Yayın Tarihi: 17.03.2021 Yenilenme zamanı All Magazine

Stil, imaj ve ifade danışmanı Esmeray Yıldırım, Levent’teki merkezinde uyguladığı cilt bakım teknikleri ve zayıflama programıyla sizi yenilenmeye davet ediyor.

Baharın gelişiyle birlikte cildimiz de kendini yenileme ve derinlemesine temizlenme ihtiyacı duyuyor. Bu nokta da cilt bakım programları imdadımıza yetişiyor. Cildin yenilenmesini ve kırışıklıkların azalmasını sağlayan Frozen Face yöntemi ve göz çevresi bakımını gerçekleştiren, göz altı torbası, morluk ve kazayağı çizgileri gibi sorunları minimuma indiren Frozen Eyes uygulaması cildinizin ihtiyacı olan bakımı sağlıyor. Ayrıca özellikle pandemi nedeniyle hareketsiz kalıp kilo aldığımız bu dönemdeki fazlalıklarımızdan kurtulmak için zayıflama programları yaza hazırlık sürecinde yardımcımız oluyor. Esmeray Yıldırım, bu yöntemlerin detaylarını bizimle paylaşıyor.

Cilt bakımı uygulaması

Yeni nesil Frozen Face, cilt üzerinde gezdirilen başlığı ile uygulama yapabilen iğnesiz bir mezoterapi cihazı. İğnesiz mezoterapi, iğneli işlemlerdeki gibi santim santim cilde ürünü göndermez, cihaz başlığı üzerinden dağılan serumu eşit olarak cilde dağıtır. Bu da cilt üzerinde çok daha etkili ve hızlı bir sonuç görmemizi sağlar. Cildin orta tabakasına inmek ise problemleri tedavi ediyor. Frozen Face işlemi, elektriksel alan yaratarak cilt üzerinde mikro kanallar oluşturur. Bu kanallar, cildin tedavisine ve ihtiyacına yönelik aktif içerikli nano teknolojik serumların leke oluşmuş, yaşlanmış, sarkmış, hasar görmüş ve neme ihtiyaç duyan hücrelerin bulunduğu alt tabakaya nüfus etmesine yardımcı olur. İşlem ilk adımda buz hissi veren başlığı ile kan dolaşımını yavaşlatır ve bu da cilt üzerindeki kanalların bir süre açık kalmasını sağlar. 40 saniye cildin kendini onarması için hücre yaşlanmasını durdurur. Frozen Face serumlar içerikleri ve formları açısından evde kullanılan ürünlerden farklıdır. Serumlar dört farklı çeşitte olup yaşlanma karşıtı kırışıklıkları açma, lekelerin rengini açma ve lekelenmeye karşı koruma, cildi nemlendirme, eski hacmini verme ve dolgunlaştırma gibi işlemler için kullanılır. Cilt problemlerinin altında yatan sebepler, cilt analiz cihazları ile tespit edilip hastaya uygun serumlar uygulanır. Cihazın ikinci aşamasında uygulanan radyo frekans enerjisi yani ısı enerjisi ile de cildi sıkılaştırma, yukarı kaldırma olanağı sağlanır ve daha gergin bir görünüm elde edilir. Isı enerjisi işlemi yapılırken aynı zamanda cilde soğuk uygulayabilen sistem size konforlu bir tedavi süreci sunar. Birer hafta aralıklarla dört seans olarak önerilen Frozen Face uygulamasını daha sonra ciltte gerekli görülen zamanlarda birer seans tekrarlayabilirsiniz. Bu da sonuçların kalıcılığı için size daha uzun bir süre sunar. Özellikle dolgu uygulamalarını tercih etmeyen kişiler için uygun olan bu yöntem, deri üzerinde ciddi bir yenilenme ve beraberinde kırışıklıklarda azalma yaratır.

Göz bakımı uygulaması

Frozen Eyes işlemi, vibrasyon yaparak cilt üzerinde oksijen alımını ve oksijenin dengeli olarak dağıtılmasını sağlar. Vibrasyon; cildin tedavisine ve ihtiyacına yönelik aktif içerikli nano teknolojik serumların göz altı torbalanması ve morlukları, göz kapağı sarkması, kazayağı kırışıkları oluşmuş, yaşlanmış, sarkmış, hasar görmüş, oksijene ve neme ihtiyaç duyan hücrelerin bulunduğu alt tabakaya nüfus etmesine yardımcı olur. Cihazın ikinci aşamasında uygulanan radyo frekans enerjisi yani ısı enerjisi ile de cildi sıkılaştırma, toparlama, kolajen üretiminin artırılması olanağı sağlanır ve bu sayede daha aydınlık ve gergin bir görünüm elde edilir. Isı enerjisi işlemi yapılırken aynı zamanda cilde soğukluk veren serumlar size rahat bir tedavi süreci sunar. Birer hafta aralıklarla altı seans olarak önerilen Frozen Eyes uygulamasını daha sonra göz altı ve üstünde gerekli görülen zamanlarda birer seans tekrarlayabilirsiniz. Bu da sonuçların daha kalıcı olmasına olanak sağlar.

Zayıflama programı

Eximia HR 77 Platinum, dört farklı cihazın yaptığı uygulamayı tek bir sistemde toplayan, kişiye özel programlarla bölgesel incelme sağlayan bir teknoloji. Uygulamada mikrodermoabrasyon sistemiyle cilt ölü hücrelerden arındırılır ve cildin oksijen alması sağlanır. Sonrasında Laserporasyon (iğnesiz mezoterapi) yöntemiyle ciltteki hücrelerin yağ çeperlerini açarak atılması sağlanır. EndoRadyoMag ile lenf akışı hız kazanır, RadyoLift ile sıkılaşma, selülit ve çatlak görünümünde azalma meydana gelir. Böylelikle tek bir uygulama ile uygulanan bölge hem zayıflar hem de sıkılaşarak dokuların toparlanması sağlanır. Uygulamanın en belirgin özelliği ise yedi günde %40 oranında yağ azalımı sağlamasıdır. İşlem sonrasında kalıcılığın sağlanması için egzersiz ve doğru beslenme önerilir.

Esmeray Yıldırım
Benzer İçerikler
Güzellik Yenilenme zamanı Stil, imaj ve ifade danışmanı Esmeray Yıldırım, Levent’teki merkezinde uyguladığı cilt bakım teknikleri ve zayıflama programıyla sizi yenilenmeye davet ediyor.
17.03.2021
Son Eklenenler
Güzellik Rare Beauty artık Türkiye'de! Selena Gomez'in güzellik markası Rare Beauty, yakında Türkiye'deki makyaj severlerle buluşuyor.
22.06.2021
Güzellik Göz çevresindeki kırışıklıklara son Akıllı Retinol Teknolojisi ile üretilen Elizabeth Arden Retinol Ceramide, göz çevresindeki ince çizgi görünümüne son verirken cilt dokusunu yeniler.
22.06.2021
Güzellik Dünya Yoga Günü Bu yıl 7. si kutlanan Dünya Yoga Günü, Hindistan'ın önderliğinde akıl ve beden sağlığının önemine vurguda bulunuyor.
21.06.2021