All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Güzellik
Yayın Tarihi: 24.05.2020 Saçlarınızı doğal olarak kurutmanın yolları Dilruba Karaköse

Isının zarar verdiği saçlarınızı kurutma makinesiyle yormamak adına doğal bir şekilde kurutmanız önemli. Peki nasıl yapılmalı?

Her saç tipi için şekillendirme tarzı ya da ürün kullanımı farklılık gösterir. Bu durumda nasıl kurutmanız gerektiği de aynı şekilde değişkenlik gösteriyor. Ancak burada kurutmadan bahsettiğimiz saçlarınızı yormayan bir şekilde olmalı. Yani saç kurutma makinesi olmadan… Zira ısının ne kadar zararlı olduğu zaten hepimizin malumu. O zaman saçınız ister düz ister dalgalı olsun doğal olarak nasıl kurutmanız gerektiğinin yollarını keşfedelim.

Dalgalı saçlar için

Dalgalı saçların kendini ortaya çıkarabilmesi için en çok neme ihtiyacı olur. Bu yüzden nemlendirici bir şampuan ve saç kremi kullanmaya özen gösterin. Dalgaların bozulmaması için geni dişli bir tarakla tarayın. Hafif nemliyken makul oranda deniz tuzu spreyinden yardım alın. Saçlarınız kuruduktan sonra başka bir saç şekillendirme kremiyle dalgalarınızı iyice belirginleştirin ve parmaklarınız yardımıyla dalgaların şeklini yönlendirmeyi ihmal etmeyin.

İnce telli saçlar için

En önemli şey hacim veren bir şampuan ve sadece uçlara sürdüğünüz az miktarda saç kremi… Saçlarınızı havluyla 10-15 dakika kuruttuktan sonra hacim veren bir sprey sıkın. Kurumasının ardından daha fazla hacim vermek için doku kazandıracak bir saç pudrasını diplere doğru yoğunlaşarak uygulayın.

Kıvırcık saçlar için

Saçları kurutmaya eğilim gösteren sülfat, buklelerin en büyük düşmanıdır. O yüzden sülfatsız bir şampuan kullanmakta fayda var. Kurutma esnasında ise elektriklenmeyi önlemek amacıyla mikrofiber havlu ya da bir tişörtten yardım alın. Saçlarınızı öne doğru atın ve saçlarınızın tümüne bukle belirginleştirici jel uygulayın. Kuruduktan sonra buklelerinizin birbirine dolaştığını görebilirsiniz. Hafif yapılı bir serumu az miktarda avucunuza alarak parmaklarınızla bukleleri açın.

Düz saçlar için

Burada ilk adım duşta başlıyor. Önce saç kremi ardından şampuan kullanmayı deneyin. Çıktıktan sonra bir havlu yardımıyla saçınızın ıslaklığını alın. Saçınızın doğal dalgasını ortaya çıkarmaya yardımcı olacak bir köpüğü uçlardan diplere doğru sürün. Kuruyana kadar saçlarınıza dokunmamaya özen gösterin. Kuruduktan sonra ise parmaklarınızı kullanarak oluşan hafif dalgaları dağıtın.

Saç
Güzellik
Saç kurutma yolları
Benzer İçerikler
Güzellik Saçlarınızı doğal olarak kurutmanın yolları Isının zarar verdiği saçlarınızı kurutma makinesiyle yormamak adına doğal bir şekilde kurutmanız önemli. Peki nasıl yapılmalı?
24.05.2020
Son Eklenenler
Güzellik Fit bir yaza merhaba deyin! Kilo vermede yeni teknolojilerle tanışın.
04.05.2021
Güzellik Hamilelikte esnek bir cilt için Hamilelik döneminde gerilen cilde özenli bir bakım yapmak ve yoğun nemlendirme sağlamak gerekiyor.
03.05.2021
Güzellik Cilde ışıltı katan BB kremler Mükemmel bir cilt görünümüne kavuşmak isteyenlere BB kremler hem doğal hem de istenilen sonuçları vadediyor.
30.04.2021