All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Güzellik
Yayın Tarihi: 13.01.2021 Aveda'da köklü değişim Onur Özcan

Ünlü kozmetik şirketi Aveda, 1 Ocak 2021 tarihinden itibaren marka yolculuğuna yüzde yüz vegan olarak devam etme kararı aldı.

Aveda, ilk günden beri saç bakımından kozmetiğe bizlere sunduğu bitkisel ürünler ile yalnızca bedenimize değil, aynı zamanda ruhumuza da hitap etmeyi hedefliyor. Hint felsefesinden yaklaşımlarla ilerleyen marka 2021 yılı itibarıyla radikal ve alkışı hak eden bir kararla artık ürünlerinin hiçbirinde hayvansal kaynaklı ürün bulunmayacağını açıkladı. Kozmetik sektöründe birçok ürün balmumu ve balın yanı sıra ipek, keratin, gliserin gibi bitkisel olmayan içeriklere sahip. Aveda da yaptığı derin çalışmalarla ürünlerinin kalitesinden taviz vermeden balmumu gibi bileşenleri ürünlerinden çıkarmayı başardı.

Aveda Global Ürün Araştırma ve Geliştirme Başkan Yardımcısı Christine Hall alınan bu radikal kararla ilgili sürece yönelik şu açıklamada bulundu: "Balmumunu çıkarmak, Aveda formül geliştiricileri için en büyük zorluklardan biriydi, çünkü balmumu doku, yapı, renk ve pürüzsüzlük yaratmaya yardımcı oluyor. Özellikle dudak ürünleri için balmumunun yaygın bir alternatifi petrolden elde edilen sentetik balmumudur. Ancak Aveda'da, doğal kaynaklardan türetilmiş bileşenlerin kullanımını en üst düzeye çıkarmaya kararlı olduğumuz için, bunun yerine performansı güçlü ve aynı zamanda dudaklarınızı iyi hissettiren benzersiz bir bitki bazlı yağ ve mum karışımı oluşturmayı seçtik. Aveda’nın Feed My Lips koleksiyonundaki ruj, parlatıcı ve dudak kalemleri geniş renk seçeneği ile artık balmumu içermiyor!” 

Aveda’nın vegan saç bakım ürünlerine yakından bakalım.

Botanical Repair koleksiyonu saçı bitkilerin gücüyle dönüştüren yenilikçi üç katmanlı saç onarım teknolojisi ile güçlendirilmiş, %93 oranında doğal türevli hem perakende hem de profesyonel ürünlerden oluşan yüksek performanslı, vegan bir koleksiyon. Bitki destekli moleküller saçın çekirdekteki gücünü ve bütünlüğünü güçlendirmek için kritik olan bağları çoğaltarak saçı onarmaya yardımcı olurken, besleyici bir makro yeşil karışım kırılmayı önlemek için kütikülü çözüp pürüzsüzleştiriyor. Gözle görülür şekilde canlanmış, daha parlak ve hayat dolu saçlar için bu ürünü denemelisiniz.

Invati Advanced serisi özel yapısı ile saçı güçlendirerek anında kalınlaştırıyor ve saç dökülmesini ise %53 azaltıyor. Bu seri, masaj yapıldığında saç derisini canlandırmaya yardımcı olan ginseng ve sertifikalı organik zerdeçal da dahil olmak üzere güçlü bir Ayurveda bitki karışımı içeriyor.

Nutriplenish koleksiyonu, besinle güçlendirilmiş nem sunan gelişmiş nemlendirme serisi olarak karşımıza çıkıyor. Silikonsuz, vegan, hayvan dostu ve %94 doğal türevli olan bu koleksiyon, tüm saç tipleri ve dokularının nemlendirme ihtiyacını karşılamak için özel olarak formüle edildi. 72 saatlik besleyici nemlendirme sağlıyor.

Aveda
Güzellik
Bakım
Vegan
Benzer İçerikler
Güzellik Aveda'da köklü değişim Ünlü kozmetik şirketi Aveda, 1 Ocak 2021 tarihinden itibaren marka yolculuğuna yüzde yüz vegan olarak devam etme kararı aldı.
13.01.2021
Güzellik Doğallığın sihri Yıpranmış saçlar, Aveda Botanical Repair serisi ile ipeksi dokusunu yeniden kazanıyor,
16.09.2020
Son Eklenenler
Güzellik Dünya Yoga Günü Bu yıl 7. si kutlanan Dünya Yoga Günü, Hindistan'ın önderliğinde akıl ve beden sağlığının önemine vurguda bulunuyor.
21.06.2021
Güzellik Dudak dolgunluğu için bir numara! Dudaklarınızı dolgun tutacak ürün arayışında mısınız? Buyurun yazımıza…
21.06.2021
Güzellik Yaz makyajında yeni marka! Yaz mevsiminde denemek için birebir canlı ve cesur tonlar!
18.06.2021