All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Güzellik
Yayın Tarihi: 28.12.2020 Ameliyatsız çözümler Merve Girgin

Değişen güzellik algıları ile hayatımıza giren uygulamaları yakından inceliyoruz.

Günümüzde estetik trendlerinin başında ameliyatsız uygulamalar geliyor. Ameliyat gerektirmeden yapılabilecek işlemleri profesyonel şekilde uygulayan Estethica'dan Uzman Doktor Berk Cantimur ile sohbetimize davetlisiniz.

Ameliyat gerektiren işlemler çoğu kişide tedirginlik yaratabiliyor ama sunduğunuz ameliyatsız tekniklerle bu sorunu ortadan kaldırabiliyorsunuz. Ameliyat olmadan ne tür uygulamalar sunuyorsunuz?  

Günümüzdeki estetik trendlerin başında ameliyatsız yüz germe yer alıyor. Çünkü ilerleyen yaşla birlikte tüm vücutta olduğu gibi yüze şeklini veren dokular da yer çekimine yenik düşmeye başlıyor ve yaşlanmaya dair ilk değişimler yüzde görülüyor. Yaşa bağlı olarak yüzde oluşan deformasyonlar eskiden ağırlıklı olarak yüz germe ameliyatları ile düzeltilebilirken, günümüzde yüzdeki sarkma, gevşeme ve kırışıklıkların giderilmesinde modern tıptaki gelişmeler ışığında geliştirilen ameliyatsız uygulamalar tercih ediliyor. Bu uygulamalar arasında kilit askı, fokus ultrason, thermage ve sıvı yüz germe gibi teknikler bulunuyor. 

"Fransız Askısı" adı verilen işlemden ve ne tür tedavilerde kullanıldığından bahseder misiniz? 

Ameliyatsız yüz germe uygulamalardan biri esnek, kopmayan ve erimeyen özel iplerle uygulanan ve “Fransız Askısı” olarak da bilinen kilit askı. Mimik hareketlerine uyumlu olan ve yüzde ifade bozukluğuna yol açmayan kilit askı, yüz ovalini belirginleştiriyor, kaşları kaldırıyor, çene hattındaki ve boyundaki sarkmaları toparlıyor ve yüz germe ameliyatlarına yakın sonuçlar alınmasını sağlıyor. Genellikle 30-55 yaş aralığında olan ve aşırı sarkıklığı olmayan kişilere daha uygun olan kilit askı uygulaması etkisini 4-5 yıl koruyabiliyor. Sıklıkla uyguladığımız bir ameliyatsız yüz germe yöntemi olan kilit askı, ameliyathane şartları gerektirmiyor, lokal anestezi ile 30-40 dakikada uygulanıyor. 

Sadece Türk hastalara değil, farklı ülkelerden gelen hastalara da hizmet sunuyor musunuz?  

Estethica’nın Ataşehir, Bakırköy, Levent ve Nişantaşı şubelerinde ülkemizden başvuran hastaların yanında yabancı ülkeden gelen 100’den fazla hastayı da ameliyatlı ve ameliyatsız yöntemlerle tedavi ettik. Ülkemizdeki hekim kalitesi ve tıbbi teknolojik altyapının güçlü oluşu, Türkiye’yi estetik alanda da bir “sağlık turizmi merkezi” olarak konumlandırıyor. 

 
Bu uygulamalar için hastalarınıza konsültasyon sağlarken nelere dikkat ediyorsunuz? 

Yaşlanma karşıtı uygulamalar olarak da bilinen bu yöntemlerden hangisini kullanacağımızı yaşına, cilt tipine, ihtiyaçlarına ve beklentilerine göre hastamızla birlikte belirliyoruz. Doğru ameliyatsız yüz germe yöntemiyle daha genç, daha enerjik ve daha mutlu bir görünüm elde edebiliyoruz. 

Dolgu uygulamalarından kısaca bahseder misiniz? Doğal görünüme ulaşmak için ne tür bir işlem uyguluyorsunuz? 

Ameliyatsız yüz germede “sıvı yüz germe” olarak adlandırılan tekniklerden de faydalanıyoruz. Bu uygulamalarda sarkmayı gidermek adına cilt ve cilt altı dokusuna enjekte edilen özel ürünler kullanıyoruz. Kullanılan dolgu maddeleri veya kas rahatlatıcı ürünler ile kırışıklık ve sarkmalarla savaşıyor, zamanla kaybolan dokuları yerine koymayı hedefliyoruz. Dolgu enjeksiyonları; kırışıklıkların ve çizgilerin içini doldurmak, gölgeli ve yorgun bir görünüm veren hacim kayıplarını yüze geri kazandırmak için kullanıyoruz. Hyalüronik asit bazlı dolgu maddelerini göz altındaki hacim kayıplarını gidermek, morlukları kamufle etmek, yüzde daha simetrik ve çekici hatlar yaratmak, elmacık kemiklerini belirginleştirmek, yapısal olarak küçük ve geride duran çene hattını düzeltmek için tercih ediyoruz. 

Tek seansta uygulanabilen fokus ultrason uygulamasından bahseder misiniz? 

Ameliyatsız yüz germede kullanılan uygulamalarından biri de tek seansta uygulanabilen fokus ultrason. Bu uygulama, odaklanmış ses dalgalarının cildin farklı tabakalarına ulaşmasını sağlayarak cilt kalitesini artırıyor, gerilme, sıkılaşma ve toparlanma sağlıyor. Diğer ameliyatsız yöntemlerin ve lazer tedavilerinin ulaşamadığı cildin 4.5 mm derinliğindeki katmanlarına ulaşarak, cilde esnekliğini veren bağ dokusu üretimini de tetikliyor. Bu sayede yüz ve boyun germe, cilt gençleştirme, cilt sıkılaştırma ve yüz ovalini şekillendirmeye yardımcı oluyor.

Estethica’da ameliyatsız çözümlerin yanı sıra ne tür uygulamalar sunuyorsunuz? Kısaca bahsedebilir misiniz? 

Estethica’nın dört şubesinde ameliyatsız uygulamalar haricinde her tür estetik, plastik ve rekonstrüktif cerrahi operasyonunu uyguluyoruz. En çok talep gören hizmetler arasında saç ekimi, yüz germe ameliyatları, karın germe ameliyatları, göz kapağı, burun ve meme estetiği ameliyatları geliyor. Erkeklerde “six pack”, kadınlarda “two pack” olarak bilinen kas estetiği operasyonları, Brezilya poposu ve lipoliz, liposuction gibi bölgesel incelme sağlayan cerrahi girişimler de yoğun ilgi görüyor. 

cilt-bakımı
Benzer İçerikler
Güzellik Kapsüle gizlenmiş güzellik Cilt ihtiyaçlarını hedef alan Elizabeth Arden, Ceramide kapsül serumlarla zahmetsiz ve etkili bir bakım sunuyor.
27.05.2021
Güzellik Cilde ışıltı katan BB kremler Mükemmel bir cilt görünümüne kavuşmak isteyenlere BB kremler hem doğal hem de istenilen sonuçları vadediyor.
30.04.2021
Güzellik Cilt bakımında yenilik zamanı Daha pürüzsüz ve aydınlık bir cilt için sizce de cilt bakım rutininizi yenileme zamanı gelmedi mi?
26.01.2021
Son Eklenenler
Güzellik Rare Beauty artık Türkiye'de! Selena Gomez'in güzellik markası Rare Beauty, yakında Türkiye'deki makyaj severlerle buluşuyor.
22.06.2021
Güzellik Göz çevresindeki kırışıklıklara son Akıllı Retinol Teknolojisi ile üretilen Elizabeth Arden Retinol Ceramide, göz çevresindeki ince çizgi görünümüne son verirken cilt dokusunu yeniler.
22.06.2021
Güzellik Dünya Yoga Günü Bu yıl 7. si kutlanan Dünya Yoga Günü, Hindistan'ın önderliğinde akıl ve beden sağlığının önemine vurguda bulunuyor.
21.06.2021